w

Udyr z LoLa pod item dla asasynów sieje spustoszenie. Jak to w ogóle możliwe?

Build Udyra, który sprawia, że champion jest niesamowicie silny. Z czego wynika jego moc?


Udyr jest championem, który stosunkowo niedawno otrzymał kompletny rework. Dostał zupełnie nowe modele, animacje, grafiki oraz odświeżony zestaw umiejętności. Mimo że bohater dalej polega na stylach, skille zostały rozbudowane o dusze zwierząt. Gracze zdążyli się już przyzwyczaić do nowej wersji bohatera, a ten dalej cieszy się sporą popularnością.

Wybierany jest w 7% gier, a banowany w aż 18%. Jego współczynnik zwycięstw również imponuje, a co za tym idzie – w zestawieniu z innymi junglerami praktycznie nie ma sobie równych. Z pewnością przyczynia się do tego popularny w ostatnim czasie build, dzięki któremu Udyr praktycznie staje się zabójcą.

Udyr z Prowler’s Clawem

Udyr w założeniach jest fighterem, który ma być stosunkowo odporny na obrażenia, a jednocześnie być w stanie zadać ich całkiem sporo. Aktualnie najpopularniejszy build zawiera jednak item zaprojektowany z myślą o asasynach, a większość pozostałych przedmiotów zapewnia tylko odporność. Nie przeszkadza to jednak Udyrowi w oneshotowaniu innych graczy – nawet tych z większą ilością pancerza.

Może ktoś wytłumaczyć, dlaczego Udyr wciska Q, Awakened Q i oneshotuje wszystkich? Miałem 200+ armora i zginąłem w ciągu sekundy. W ostatnim spisie aktualizacji nie widzę żadnych zmian Udyra, więc co się stało?

W komentarzach pojawiły się wypowiedzi, które zwracają uwagę na to, że build był silny już od patcha, w którym moc Udyra została przeniesiona ze stylu Feniksa do stylu Tygrysa. Popularność zyskał jednak dopiero w ostatnim czasie.

Wyjaśnione zostało również, dlaczego champion jest taki silny.

Procentowe obrażenia od maksymalnego HP z Q + penetracja pancerza z Prowler’s Clawa i stackująca się Ravenous Hydra sprawia, że przeciwnicy wybuchają.

Jeśli mam być szczery, to zarówno przedmioty, jak i Udyr mogliby zostać nieco osłabieni. Uwielbiam tego bohatera, ale nie chcę, żeby był postrzegany tak, jak teraz.

Gracze poznali już kompletny spis patcha 12.23, który jest ostatnią pełną aktualizacją przewidzianą na rok 2023 (Wcześniejszy opis patcha 12.23 do Lola. Ogromna ilość zmian nadchodzi do League of Legends). Ma pojawić się na serwerach 7 grudnia i nie ma w niej żadnej wzmianki o Udyrze. Fani, którzy za nim nie przepadają, będą musieli więc pomęczyć się jeszcze trochę lub przez jakiś czas banować go w swoich rozgrywkach.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends