w

Ultimate Spellbook powraca do LoLa w nieco odmienionej formie. Nowe ulty i większy ich wybór

Riot Games

Powrót jednego z najbardziej lubianych trybów w LoLu. Aktualnie testowany jest na PBE.


Jeszcze stosunkowo nowy tryb Ultimate Spellbook jest jednym z najbardziej lubianych w League of Legends. Gracze chętnie go wybierają i cieszą się ciekawymi kombinacjami na postaciach z dwiema superumiejętnościami.

Teraz jedna z pracowniczek Riotu poinformowała o zmianach, które zaszły podczas jego nieobecności. Wydaje jej się, że są dobre i spodobają się społeczności. Jak więc wygląda odmieniony US?

Ultimate Spellbook powraca

Superksiążka czarów, to rotacyjny tryb gry w League of Legends, który polubiła społeczność. Jego działanie nie jest skomplikowane. Każdy z graczy wybiera swojego bohatera w ciemno i rezygnuje z jednego Czaru Przywoływacza na rzecz nowej umiejętności, którą może wybrać spośród 3 dostępnych losowo na samym starcie meczu. Dzięki temu tworzą się ciekawe i często OP kombinacje, jak ult Ekko i wciągające do fontanny “Nadzianie” Skarnera.

Teraz ogłoszono, że wkrótce pojawi się ponownie z małymi zmianami. Testowane są one aktualnie na serwerze PBE. O nowej zawartości poinformowała Rioterka Reina Sweet. Najważniejszą aktualizacją, jest dodanie nowych umiejętności, które wcześniej były za słabe. Dodano im pasywny bonus do MR, Armorów i HP (10 punktów, zwiększone do 40 na 18 poziomie), kiedy ult się odnawia, przez co lepiej dopasowane są do balansu rozgrywki. Dodatkowo na starcie wylosowane zostaną 4 ulty, a nie 3, jak to było wcześniej.

Pozostałe zasady stają się niezmienione. Ultimate Spellbook pojawi się prawdopodobnie na serwerach publicznych już w aktualizacji 12.13. Zaplanowana jest ona na środę 13 lipca.