w

Ustawienia przypisane do bohatera? Gracze League of Legends proszą o wprowadzenie tej funkcji

Opcja, która przydałaby się naprawdę sporej części społeczności. O co dokładnie chodzi?


W League of Legends jest naprawdę wielu bohaterów, a każdy z nich na swój sposób wyróżnia się od reszty. Każdy champion ma unikatowy zestaw umiejętności, co sprawia, że gra się nim po prostu inaczej. LoL nie jest jedyną grą, w której do dyspozycji ma się wiele postaci, a co za tym idzie, sporo rozwiązań można znaleźć nie tylko w jednym tytule, ale i w innych.

Tym razem jednak pewna funkcja została podłapana w innej grze, a fani LoLa stwierdzili, że świetnie sprawdziłaby się również w produkcji Riotu. Chodzi o ustawienia przypisane do poszczególnych bohaterów. Dlaczego coś takiego mogłoby naprawdę przydać się w LoLu?

Ustawienia każdego bohatera

W League of Legends jest wiele postaci, a mało kto gra wyłącznie jedną z nich. Mimo że z reguły ma się swojego ulubionego championa, okoliczności czasami zmuszają do wybrania na jego miejsce kogoś innego. Czy to przypisanie do innej pozycji, ban, podebranie go przez wrogi zespół czy po prostu kiepski potencjalny matchup.

Ze względu na to, że każda postać ma swój własny zestaw umiejętności, każdym z nich będzie grało się nieco inaczej. U jednej postaci E może być skokiem lub dashem, a u innego bohatera podobny skill można będzie znaleźć pod Q. Taka kolej rzeczy nierzadko może zmylić, kiedy championem nie gra się zbyt regularnie, co natomiast może doprowadzić do kiepskiego zagrania, a w skrajnych przypadkach nawet do porażki.

Gracze uznali, że świetnym pomysłem byłoby pozwolenie na zapisanie ustawień wyłącznie dla jednego championa. Poza podstawowym przypisaniem klawiszy fani chcieliby mieć możliwość zmodyfikować je tylko dla wybranej postaci. Jako przykład podany został Overwatch, w którym jest to możliwe.

Jedną z moich ulubionych funkcji w Overwatchu była możliwość zmiany niemal każdego ustawienia dla konkretnych bohaterów. Chyba nawet pozwolili ustawić inną prędkość myszy dla każdego z nich. Bardzo chciałbym mieć taką funkcję w League.

Inny użytkownik przytoczył przykład, który powinien lepiej dotrzeć do graczy LoLa.

Dlaczego za każdym razem, kiedy gram Vex, muszę wchodzić w ustawienia, żeby zmienić sposób castowania superumiejętności na „Quick Cast With Indicator”? I nie daj Boże, żebym zapomniał zmienić ustawienia po grze i coś przez to zepsuł.

Niektórzy komentujący przyznali, że takie rozwiązanie naprawdę by im się przydało, ponieważ pula championów zmusza ich do modyfikowania ustawień praktycznie co grę.

Prosiłem o to od lat z moją pulą championów, przy której praktycznie co grę muszę włączać i wyłączać quick casty ç-ç

Na ten moment w wątku nie wypowiedział się żaden z pracowników studia. Trudno więc ocenić, czy do gry faktycznie mogłaby trafić funkcja, pozwalająca na zmianę ustawień przypisanych do każdego championa. Biorąc jednak pod uwagę to, jak dużo czasu zajmuje wprowadzenie innych nowości, gracze raczej nieprędko ujrzą tę możliwość w grze, o ile w ogóle twórcy zdecydują się na jej implementację.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends