w

Vex będzie pierwszym takim bohaterem od dobrych 5 lat. Riot posłuchał graczy

Nowa bohaterka LoLa należy do rasy, która nie pojawiała się w grze przez kilka lat.


Praktycznie każdy gracz znanego tytułu od Riot Games kojarzy Vex. O tej postaci powstały już oddzielne subreddity, setki fanartów, fanowskie skórki i tak dalej, że trudno uwierzyć, że ta jeszcze w ogóle nie pojawiła się w grze.

Zainteresowanie Vex jest ogromne, nie tylko dlatego że spodobała się graczom przez swój wygląd i charakter. Chodzi również o fakt, że będzie pierwszym Yordlem wydanym po tak ogromnej przerwie.

Pierwszy Yordl od wielu lat

Yordle z League of Legends to naprawdę znana i lubiana rasa postaci zamieszkujących Runeterrę. Nie trzeba ich tak naprawdę przedstawiać, ponieważ każdy gracz kojarzy takich bohaterów jak Teemo, Tristana, Lulu, Veigar, Corki czy Gnar. Obecnie większość Yordli żyje w społeczności, które zamieszkuje tereny zlokalizowane na południowym-wschodzie w miejscu zwanym jako Kraina Yordli.

Niestety przez ostatnie lata Riot nie wydawał championów tego typu. Ostatnim z nich był Kled, który swoją premierę miał 10 sierpnia 2016 roku. Co to oznacza? Tak dawna data premiery sprawia, że nowa bohaterka – Vex, przerwie przestój trwający od ponad 5 lat.

Wiele graczy nie jest świadoma faktu, że Riot zrezygnował z Yordlów na tak długi okres. Faktycznie można tego nie poczuć, ponieważ duża ilość tego typu bohaterów sprawia wrażenie, że wcale ich nie brakuje. A mimo to czas mija bardzo szybko i od premiery choćby Lulu minęło prawie 10 lat.

Społeczność cieszy się, że Riot wraca do starszych ras i nie skupia się jedynie na postaciach ludzi. Fani mają nadzieję, że skoro nie ma już przerwy związanej z Yordlami, to już niedługo do gry trafi również postać z Pustki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends