w

W Assassin’s Creed Valhalla znajduje się Easter egg nawiązujący do League of Legends

Gracze zauważyli, że w grze Ubisoftu znajduje się nawiązanie do bohaterki z LoLa.


Easter eggi to na pewno przyjemny smaczek dla fanów wielu tytułów. Cieszy nie tylko fakt, że znajdzie się lub zrozumie takie nawiązanie, ale satysfakcjonujące jest także to, że wspomniana ciekawostka może być związana z inną ulubioną grą.

W historii takich przypadków było naprawdę dużo. Twórcy często nawiązują do swoich poprzednich tytułów, ukrywając w grze charakterystyczne przedmioty, cytaty czy nawiązania w elementach otoczenia. W samym League of Legends znajduje się masa odniesień, szczególnie w wypowiedziach bohaterów czy skórkach (w tańcu postaci, animacji powrotu i tak dalej).

Tym razem fani znaleźli Easter egga nawiązującego do LoLa. Wspomniana ciekawostka znajduje się w świeżym tytule od Ubisoftu – Assassin’s Creed Valhalla.

Bohaterka LoLa w Assassin’s Creed Valhalla

Nowej gry z cyklu Assassin’s Creed nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta miała premierę zaledwie w listopadzie tego roku. Gracze wciąż odkrywają jej zawartość, stąd też społeczność może być zaskoczona niejedną ciekawostką.

W internecie pojawił się krótki filmik, w którym bohaterowie Bristan i Eivor rozmawiają o pewnej kobiecie. Usłyszeć można, że wspomniana bohaterka była odziana w zbroję i walczyła, jeżdżąc na dziku. Dodatkowo jeden z nich rzuca niesamowicie znaczące słowa: „Nazywała go [dzika] Bristle”. Brzmi znajomo?

ZOBACZ – Riot oficjalnie ujawnia, które skórki wygrywają najwięcej gier w LoLu i czy skiny mają znaczenie

Gracze, którzy jednocześnie znają League of Legends, szybko zauważyli nawiązanie – chodziło oczywiście o Sejuani. Każdy, kto zna choć trochę bohaterów tej gry, oczywiście się już tego domyśli. Pupil freljordzkiej wojowniczki jest niesamowicie charakterystyczny, a w nawiązaniu poda także jego imię – Bristle.

Jedna z osób pracjących nad Assassin’s Creed Valhalla – Samantha Webb – która brała udział m.in. przy pisaniu scenariusza gry, potwierdziła, że faktycznie jest to nawiązanie do LoLa. Znalezisko gracza skomentowała w następujący sposób:

Fani obu gier uznali, że jest to zdecydowanie bardzo ciekawym posunięciem i niewątpliwie daje dużo radości temu, kto zauważy nawiązanie. Niektórzy nawet stwierdzili, że dziwi ich, że tak ogromny tytuł jak League of Legends pojawia się jako Easter egg stosunkowo rzadko. W końcu nie raz słyszy się o nawiązaniach do Minecrafta, Skyrima czy Portala.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends