w

W jaki sposób gracze LoLa obchodzą komunikat pojawiający się przy opuszczaniu rozgrywki?

Dlaczego graczom przeszkadza oczekiwanie przy wyłączaniu gry i jak się go pozbyć?


W League of Legends ma miejsce spory problem z ludźmi, którzy opuszczają rozgrywkę i pozostawiają swój zespół w nierównej walce 4 vs 5. Riot chcąc uświadomić tym, którzy wychodzą z gier, że znacznie utrudniają swojej drużynie zwycięstwo, postanowił dodać komunikat, który pozwoli zamknąć grę dopiero po 5 sekundach od kliknięcia przycisku odpowiedzialnego za opuszczenie gry.

Nie wszyscy jednak wychodzili z gry w momencie, kiedy jakkolwiek zaszkodziłoby to zespołowi. Część graczy wciskała działającą wcześniej kombinację alt + f4, aby wyjść w sytuacji, kiedy nexus ma już wybuchnąć.

Jakie rozwiązanie pozostaje graczom?

Użytkownik puncharino na portalu Reddit podzielił się swoim sposobem na ominięcie okna, które każe czekać na opuszczenie gry.

Zamysłem jest ustawienie klawisza na klawiaturze, który uruchomi wiersz poleceń Windows wyłączający proces League of Legends.exe.

Co trzeba zrobić?

  • Utworzenie nowego pliku o dowolnej nazwie, który musi kończyć się rozszerzeniem .bat. Można umieścić go gdziekolwiek na dysku, gdzie nie będzie przeszkadzał.
  • Następnie należy kliknąć plik prawym, otworzyć go dowolnym edytorem tekstu i wpisać do niego następującą linię: taskkill /im “League of Legends.exe”
  • W dowolnym systemie obsługującym klawiaturę należy utworzyć profil, który będzie uruchamiał się tylko wtedy, kiedy League of Legends jest uruchomione. W iCUE można wskazać program.
  • W profilu wybrać niestandardową akcję uruchamiającą aplikację i wskazać utworzony wcześniej plik .bat.

To wszystko. Po wciśnięciu klawisza LoL powinien spytać, czy gracz na pewno chce natychmiastowo opuścić rozgrywkę, jak miało to miejsce wcześniej. Jeśli ktoś naprawdę nie chce widzieć tego okienka, może dodać /f po taskkill w stworzonym na początku pliku.

Riot może to poprawić lub nawet karać graczy, którzy używają skryptu. Prawdopodobieństwo jest nikłe, jednak każdy powinien robić coś takiego na własną odpowiedzialność.

ZOBACZ – Seraphine pierwszą postacią, która zostanie usunięta z LoLa? “Myślę o najgorszym scenariuszu”

Twórcy League of Legends prawdopodobnie wprowadzili zmianę dodającą 5 sekund oczekiwania, aby pozwolić namyślić się graczowi, który we frustracji chciałby opuścić rozgrywkę. Mimo że rozwiązanie mogło przynieść pożądany rezultat, wielu graczy narzeka na zmianę. To rozwiązanie może okazać się dla nich idealne, a nawet wygodniejsze niż klikanie wcześniejszego przycisku.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends