w

Seraphine pierwszą postacią, która zostanie usunięta z LoLa? „Myślę o najgorszym scenariuszu”

Fot. https://reddit.com/user/Orianna_Is_Love

Wydawać by się mogło, że Riot miał duży problem z Yuumi. Tymczasem Seraphine pokazała, jak bardzo społeczność może nienawidzić jakiejś postaci.


W historii League of Legends było kilka postaci, które nie przypadły graczom do gustu. Wśród nich można wymienić szczególnie Yasuo oraz Yuumi. Trudno jednak porównywać je z Seraphine, która bije wszystkie „negatywne” rekordy.

Wystarczy tylko spojrzeć na ilość łapek w dół pod przedstawiającymi Seraphine flmem na Youtube.

  • Samira – 37 tysięcy łapek w górę i 4,1 tysiąca w dół
  • Yone – 35 tysięcy łapek w górę i 3,1 tysiąca w dół
  • Lillia – 28 tysięcy łapek w górę i 2,4 tysiąca w dół

Tymczasem Seraphine ma 40 tysięcy łapek w górę i aż 67 tysięcy w dół. To ogromna liczba, która rośnie z godziny na godzinę.

Jak będzie wyglądać sytuacja z Seraphine?

Riot w zeszłym roku odnosząc się do próśb o usunięcie Yuumi wspominał, że nigdy nie było takiej sytuacji i raczej nie będzie. Chyba że nagle coś zupełnie się zepsuje – i chyba właśnie coś się zepsuło. Na Seraphine narzeka mnóstwo osób, co widać chociażby po zmianach bohaterki.

Po niecałych dwóch tygodniach Riot proponuje naprawdę duże zmiany, które mają w jakiś sposób pomóc nowej postaci, szczególnie na środkowej linii.

To chyba pierwszy przypadek, gdy Riot tak mocno musi ingerować w balans nowej bohaterki zaledwie kilka dni po jej premierze. Co ciekawe, na prywatnych kontach deweloperów można wyczytać, że są oni w naprawdę kiepskiej sytuacji. Przypomnijmy, że niektórzy Rioterzy opuszczali nawet studio po dostaniu sporej dawki „hejtu” na to, co zrobili.

W odpowiedzi na jeden z wpisów odnośnie Seraphine jeden z pracowników napisał „myślę o najgorszym scenariuszu”. Jaki jest ten najgorszy scenariusz? Wydaje się, że może chodzić faktycznie o usunięcie Seraphine, ewentualnie wycofanie jej do czasu wprowadzenia poprawek nie tylko w gameplay’u, ale także wyglądzie.

Jak czytamy w opiniach graczy, bohaterka po prostu nie pasuje do LoLa. Wydaje się być wyrwana z zupełnie innej gry, co najlepiej pokazuje różnica pomiędzy jej splash artem, a wszystkimi innymi.

Jak to wszystko się rozegra? Trudno powiedzieć. Prywatne konta nie powinny być wyznacznikiem kierunku, w jakim podąża Riot, natomiast wpis został zgodnie z przewidywaniami usunięty, podobnie, jak tematy na Reddiice jemu poświęcone.

Wygląd Seraphine raczej nie ulegnie zmianie, na pewno jednak twórcy LoLa będą kombinować z balansem do momentu, aż znajdą to złote rozwiązanie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends