w

W League of Legends jest postać, która nie była zmieniana od 2 lat. Najbardziej zbalansowany champion?

Utrzymanie balansu w League of Legends na pewno nie jest prostym zadaniem. Postacie są tu zmieniane bardzo często, a jednak jest jeden rodzynek, którego Riot praktycznie nie dotyka.


League of Legends otrzymuje bardzo częste aktualizacje. Co dwa tygodnie zmieniane są kolejne postacie – ich przeliczniki, czy całe umiejętności muszą ulegać dostosowaniu głównie ze względu na metę i politykę Riotu, która polega głównie na braku stagnacji.

Oznacza to tyle, że bardzo trudno jest doprowadzić do sytuacji, w której jakaś postać pozostaje dłużej bez jakichkolwiek zmian. A jednak, komuś się udało.

Ostatnia aktualizacja w 2018 roku

Kto taki był ostatnio zmieniany w patchu 8.13? Chodzi tutaj o Vladimira. Dokładnie 27 czerwca 2018 roku bohater otrzymał lekkiego nerfa.

Od tamtego czasu minęły dwa lata. Przez cały cykl patchów zaczynających się od numeracji „7” i „8” zmiany były stosunkowo niewielkie. Wpływały zazwyczaj tylko na jeden aspekt grania. Nic więc dziwnego, że gracze postawili tezę, że jest to najbardziej zbalansowany bohater w całym LoLu.

Według champion.gg postać nadal radzi sobie całkiem dobrze w meczach. Jest wybierana stosunkowo często i nie cierpi na znaczny brak popularności.

Od tamtego czasu bohater otrzymał w sumie jedną skórkę. Wcześniej pojawiła się ona w maju 2018. Stosunkowo niewiele, natomiast to i tak więcej, niż niektórzy. Przypomnijmy, że są postacie, które na nowe przedmioty kosmetyczne czekają 5 lat.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends