w

W League of Legends motyw anime będzie pojawiać się coraz częściej?

Riot Games

Riot Games i podejście do tematu anime w LoLu.


Deweloper od wielu lat zajmuje się nie tylko tworzeniem postaci, skórek i innych dodatków do League of Legends, ale również produkuje przeróżne filmy animowane, piosenki, redaguje opowiadania, wydaje książki oraz organizuje wielkie światowe imprezy. Teraz jeszcze głębiej wchodzi w świat anime, a aktualnie trwający event, to dopiero początek.

Manga i Anime

W poście dotyczącym najnowszego wydarzenia Spirit Blossom, twórcy otwarcie przyznali, iż wielu z nich jest fanami japońskiej kultury i chętnie oglądają anime. Właśnie to ono zainspirowało ich do stworzenia opowiadania, w którym możemy wziąć udział w kliencie gry.

Chociaż Reav3 (osoba nadzorująca prace nad wydarzeniem) mógł przechwalać się „dosłownie tysiącami godzin spędzonych na graniu w powieści wizualne”, to jednak sam żadnej nie stworzył. A poza tym sam fakt posiadania przez kogoś jakiegoś pomysłu nie oznacza jeszcze, że ten pomysł magicznie się zrealizuje. Do tego potrzebny jest zespół. Wymarzony zespół fanów anime.

ZOBACZ – Yone jeszcze nie wyszedł, a już stracił jedną z najmocniejszych umiejętności. Będzie banowany z bratem?

Jednak wpływ kultury japońskiej na świat Runtererry jest dobrze znany graczom od dawna. Możemy zauważyć to w krainie Ionii, gdzie wielu bohaterów wydaje się być zainspirowanych japońskimi tradycjami i historią. Dodatkowo kilka lat temu wprowadzono serię skórek na motywie anime: Star Guardian, następnie Battle Academia, a kilka dni temu Spirit Blossom.

Odniesienia do popularnych anime znajdziemy również w prezentacjach bohaterów, gdzie aktorzy głosowi z różnych krajów wypowiadają kultowe teksty charakterystyczne dla Dragon Ball czy Jojo.

Video

Warto również dodać, że Riot Games pracuje nad własnym serialem animowanym, którego bohaterowie osadzeni będą w uniwersum League of Legends.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends