w

Wild Rift znów ma ciekawsze eventy i tryby na święta od LoLa? „Walka na śnieżki” i nie tylko

Społeczność League of Legends zauważyła, że Wild Rift ponownie dostał więcej uwagi od Riotu.


Wild Rift, czyli mobilna wersja LoLa, to tytuł, który według graczy jest faworyzowany przez Riot Games. Trafiają tam unikatowe, niedostępne nigdzie indziej skórki, a także ciekawe i rozbudowane eventy (wiele osób porównywało wydarzenie Star Guardian z LoLa na PC – gdzie misje nie działały wiele dni – do tego, co otrzymali gracze Wild Rift. Różnice były widoczne gołym okiem).

Jakiś czas temu ogłoszono, że do Wild Rift trafi ekskluzywna skórka do Gwen z okazji Chińskiego Nowego Roku. To nie wszystko. Twórcy zrobili także całą serię, której w League of Legends na PC po prostu nie będzie – Przeciek skórek do Ekko, Jinx i Samiry. Niestety nie trafią do League of Legends na PC.

A to nie koniec różnic pomiędzy dwoma tytułami. Końcówka roku 2022 jest w nich zupełnie inna. Gdy w LoLu gracze dostali aktualizację ARAM-ów i skórki zimowe (bez trybu rotacyjnego), społeczność Wild Rift cieszy się eventem Spirit Blossom i zabawę związaną z Poro.

Zimowe eventy w Wild Rift

Ostatnio wśród społeczności League of Legends głośno jest z powodu złamanej przez Riot obietnicy. Twórcy wspominali, że jeszcze w 2022 roku powróci tryb Nexus Blitz. Gracze czekali na ten moment i wierzyli, że wspomniany tryb będzie dodany z okazji ostatniego w tym roku eventu. Niestety tak się nie stało. Zamiast tego Riot poinformował, że w ramach przepustki główną atrakcją będą odświeżone ARAM-y, więc żaden nowy tryb rotacyjny się nie pojawi.

Gracze poczuli się mocno oszukani i poirytowani, ponieważ po raz kolejny zauważyli, że przepustki i eventy w LoLu nie dają tak naprawdę zbyt wiele – zazwyczaj są to te same rozwiązania, takie jak URF czy One for All. Niejeden fan tytułu ma wrażenie, że wydarzenia skupiają się jedynie na sprzedaży nowych skórek.

Jak koniec roku spędzą gracze Wild Rift? Na oficjalnej stronie tytułu pojawiły się informacje o najnowszej aktualizacji. W akapicie z wydarzeniami przeczytać można, że do gry trafią:

  • DUCHOWY ROZKWIT
    • Wkroczcie do wymiaru duchowego i zobaczcie, co was czeka.
    • Wydarzenie Duchowego Rozkwitu rozpocznie się 15 grudnia o godz. 1:01 CET.
  • WALKA NA ŚNIEŻKI
    • Zmierzcie się w bitwie na śnieżki ze swoimi ulubionymi, puchatymi przyjaciółmi Poro.
    • Zwracamy uwagę, że w trakcie walk na śnieżki nie ucierpią żadne Poro. Obiecujemy.

Poza tym do gry trafią oczywiście tematyczne dodatki kosmetyczne, takie jak ikonki, emotki czy skórki związane z wydarzeniem Spirit Blossom.

Według wielu to, co dostają gracze Wild Rift, jest dużo ciekawsze niż rozwiązania z League of Legends na PC. Niestety nic się z tym nie da już zrobić, ponieważ Riot na pewno nie zmieni swoich decyzji i nie wprowadzi do LoLa trybu, o którego błagała społeczność.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends