w

Wszystkie postacie z League of Legends przerobione na Rammusa. W której wersji wygląda najlepiej?

Przerobione grafiki Rammusa zdobywają coraz większą popularność w społeczności LoLa.


Fani League of Legends to interesująca grupa ludzi, którzy mają najróżniejsze pomysły. Wśród graczy tytułu od Riot Games znaleźć można naprawdę sporo utalentowanych artystów, projektantów, cosplayerów i nie tylko. Świetnym przykładem na to są liczne fanowskie koncepty skinów, które bywają naprawdę dopracowane i przemyślane.

Jednak nie zawsze fani wykorzystują swoją kreatywność do poważnych projektów, takich jak tworzenie nowej postaci czy konceptu skina. Bywa, że ktoś zechce zrobić coś dla żartu, a jak wiadomo – czasem niepozorne żarty szybko zyskują dużą popularność.

W ostatnim czasie w internecie zaczęły pojawiać się różne dziwne wersje splash arta Rammusa. Z dnia na dzień robiło się ich coraz więcej, a dziś kolekcja liczy ponad 100 przeróbek. Co dokładnie przedstawiają?

Uniwersum Rammusa w League of Legends

Rammus to bardzo stary bohater z LoLa (na Summoner’s Rift pojawił się 10 lipca 2009 roku), który wśród fanów znany jest głównie ze swoich ograniczonych wypowiedzi. Prawie każdy gracz tytułu świetnie kojarzy jego kultowe “OK”. Nie ma w tym niczego dziwnego – champion nie ma nawet 10 różnych wypowiedzi, a zdecydowana większość z nich to krótkie mruknięcia.

O co jednak chodzi z przeróbkami splash arta bohatera? Fani uznali, że zmodyfikują portret postaci tak, by przypominała innych bohaterów z LoLa. Być może brzmi to absurdalnie, ponieważ Rammus nie jest człowiekiem, a to jednak ludzie przeważają w puli championów z gry, jednak efekt może nieźle zaskoczyć.

Niektóre z grafik w naprawdę kreatywny sposób zmodyfikowały Rammusa tak, by stał się zupełnie inną postacią.

Projekt ewoluował bardzo szybko i z prostych modyfikacji, jak dodanie broni innego bohatera, gracze przeszli do tworzenia pełnych grafik nawiązujących do portretów postaci, ale również ich skórek.

Przeróbki zyskały ogromną popularność i w ostatnim czasie sporo mówi się o nich na Reddicie, Twitterze czy Facebooku. Nie od dziś wiadomo, że społeczność lubi tego typu niepoważne projekty – w przeszłości wielu championów doczekało się przeróbki z twarzą Dravena czy starej Poppy ze skórki Lollipoppy.