w

Wyciek w LoLu. Ktoś opublikował „ogromną listę kont” z EUNE, EUW i NA z loginami i hasłami

Dzisiaj w nocy doszło do dziwnej sytuacji. Ktoś zaczął publikować loginy i hasła do kont League of Legends na oficjalnym serwerze Discord.


Trudno w tym momencie powiedzieć, czy mowa tutaj o nowych kontach, czy jakiejś starej bazie danych. Faktycznie jednak na oficjalnym Discordzie League of Legends w nocy zaczęto publikować obszerną listę loginów i haseł potencjalnie do kont LoLa.

Administracja DC sama nie wiedziała, o co dokładnie chodzi, więc szybko została opublikowana informacja o możliwym przecieku. Riot oficjalnie tego nie potwierdził, a cała sytuacja jest dość tajemnicza. Warto jednak pamiętać, że studio praktycznie nigdy nie komentuje przecieków, a w internecie jest już lista z kontami.

Większość kont w przecieku jest z serwera EUW, a serwisy, na które wgrywana jest lista, dość sprawnie usuwają całą zawartość.

Podejrzewa się, że przeciek pochodzi z usług boostingu czy levelowania kont. To jednak nie zostało potwierdzone.

Możliwy wyciek kont w LoLu

Ponieważ istnieje możliwość, że rzeczywiście w League of Legends miał miejsce wyciek, administracja oficjalnego Discorda radzi zresetować swoje hasła. Sprawa ma dotyczyć EUNE, EUW i NA, więc Polacy jak najbardziej zaliczają się do grona zagrożonych.

Z wiadomości od administracji nie wynika nic konkretnego. Wiadomo, że ktoś publikował listę i nie wiadomo, z czym to się jeszcze wiąże. Rozmiar wycieku, jego pochodzenie, co to za konta – nic jeszcze nie zostało potwierdzone.

Równie dobrze może to być jakaś stara baza danych pochodząca z losowego miejsca w sieci, która przykładowo daje dostęp do kont z botami. Na ten moment sam Riot nie ustosunkował się do sprawy. Czy warto w takim wypadku zmieniać hasło? Na pewno to nie zaszkodzi.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends