w

Wyzywanie mam w LoLu to język międzynarodowy. Jedyny sposób, by dogadać się na koreańskim serwerze

Jak dogadać się z ludźmi, którzy praktycznie w ogóle nie mówią po angielsku? Istnieje język zrozumiały nawet na koreańskim serwerze.


Korea to zdecydowanie jeden z najbardziej toksycznych, a może i ogólnie najgorszy pod tym względem serwer w LoLu. Bardzo łatwo tam kogoś urazić, bardzo łatwo doprowadzić do rezygnacji drużyny, pełno jest tam wyzwisk i wyzywania.

Czasem się to jednak przydaje. To udowodnił przykład gracza znanego jako “Cookie”, który w SoloQ chciał zakomunikować, by skupić swoje siły na Ezrealu. Problemem była jednak bariera językowa.

Międzynarodowy język toksyczności

“Cookie” grał na koreańskim serwerze i chciał przekazać swoim towarzyszom, by skupili się na Ezrealu. Napisał więc prostą komendę, której niestety koreańscy gracze nie rozumieli.

Jego współtowarzysz odpisał, że nie zna angielskiego i na tym normalnie by się zakończyło. Streamer zaczął z pomocą czatu główkować, jak można by było to przekazać.

Korea ma bardzo konkretne wyzwiska. Najczęściej stosują oni bardzo proste “zamienniki”. Czat podpowiedział, że najłatwiej napisać:

Go Ezreal Boom

Ezreal Sky

I to faktycznie zadziałało. Koreański gracz odpisał “ah” i dodał “okok”. Dlaczego i co to oznacza?

W Korei często piszę się:

Mom sky

Mom boom

I jest to bardzo mocne wyzwisko w stronę rodziców.

Czasami nawet najgłupsze rzeczy potrafią się przydać. Jeżeli kiedyś będziecie na koreańskim serwerze, to warto o tym pamiętać.