w

14 letni gracz League of Legends pobił rekord w ilości zdobytych LP w Challengerze

Riot Games

Rekord w ilości zdobytych LP na jednym z serwerów League of Legends pobity przez 14-latka.


Niektórzy mówią, że w League of Legends trzeba mieć naprawdę duże doświadczenie, aby coś osiągnąć. Dobrym przykładem mogą być tutaj gracze, którzy od wielu sezonów siedzą w tej samej randze.

Jednak jeżeli mamy talent i samozaparcie, to szybko wbijemy wymarzoną rangę. Zrobił to 14-latek z północnoamerykańskiego serwera, który pobił rekord tamtejszego serwera.

14-letni rekordzista

Wejście do Challengera jest czymś niesamowitym i może być powodem do dumy, szczególnie że jest tylko 300. takich graczy na danym serwerze. To jednak nie wystarczyło 14-letniemu Rayanowi Shoura, który stał się nową legendą.

Ten młody talent miał streamować dla drużyny Cloud9 i podpisał z nią kontrakt w 2020 roku. Niestety, ale musiał on zostać zerwany, ponieważ minimalny wiek dołączenia do zespołu to 15 lat. Nie poddał się on i grał dalej, wspinając się coraz wyżej w drabince soloq. Pod koniec sezonu 2021, dokładnie 22 października, udało mu się pobić rekord serwera i zdobyć 1850 LP.

W poprzednim sezonie skończył w diamencie i już wtedy pisały do niego drużyny, aby podpisał z nimi kontrakt. Teraz pobił rekord serwera i z pewnością jest obserwowany przez wielu łowców młodych talentów, którzy tylko czekają, aby wysłać mu propozycję dołączenia właśnie do ich organizacji.

Czy oznacza to, że skończy on jako profesjonalny gracz? To nie jest takie pewne. General Sniper jest mainem Riven, którą rozegrał najwięcej meczów w tym sezonie i to na niej radzi sobie najlepiej (282 gry, 62% WR), druga jest Irelia (246 gier 52% WR), a trzeci Renekton, którym rozegrał zaledwie 61 gier.

Chociaż ma on dość skromny champion pool, to jego umiejętności makro są na tak dużym poziomie, że z łatwością powinien nauczyć się innych picków. Nie oznacza to jednak, że będzie chciał grać w profesjonalnej drużynie. W meczach na takim poziomie liczy się również zgranie, silna psychika i dogadywanie się z sojusznikami.

Mimo wszystko 14-latkowi można wywróżyć świetlaną przyszłość. Może on zostać zawodowym graczem i spełniać się na scenie e-sportowej lub jako streamer, jeżeli ta pierwsza ścieżka kariery mu z jakichś powodów nie wyjdzie.