w

Z klienta League of Legends znikają kolejne funkcje. Co zostało zabrane graczom tym razem?

Reklama

Gracze zauważyli, że w kliencie League of Legends brakuje jednej z funkcji.

Reklama


Klient LoLa często przechodzi zmiany, ponieważ spotyka się on z wieloma problemami, które dotyczyły między innymi optymalizacji. Riot w odpowiedzi na narzekanie graczy postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i starał się regularnie wprowadzać usprawnienia, które zarówno przyspieszały pracę klienta, jak i dodawały do niego nowe funkcje. Tym razem jednak mowa o drobnym elemencie, który zniknął bez żadnego słowa i prawdopodobnie już nie powróci. O czym mowa?

Co dokładnie zostało usunięte z klienta?

Na pasku, w którym zawsze można było znaleźć listę znajomych przy tych, którzy aktualnie znajdowali się w grze, można było przeczytać o tym, kim gra wybrany znajomy.

Jak informuje jeden z użytkowników, teraz tej funkcji nie ma.

Zastanawiałem się, dlaczego nie mogę już zobaczyć bohatera, którym gra mój znajomy. Skoro już było to zaimplementowane, nie rozumiem dlaczego zostało usunięte. Nie widzę w tym żadnego celu.

Odpowiedzi było wiele, jednak w żadnej z nich nie pojawiła się choćby próba znalezienia wspomnianego celu. Zdaniem jednego z komentujących jest to efekt pomyłki wynikającej z czystek klienta mających przyspieszyć jego pracę. Jako ciekawostkę wspomniał on również, że status wyświetlany w popularnym programie do prowadzenia rozmów – discordzie – wszystko dalej jest prawidłowo wyświetlane.

Sytuacja wygląda lepiej na serwerach testowych League of Legends, na których wybrany przez znajomego bohater wyświetla się prawidłowo. Wskazuje to na powrót omawianej funkcji w przyszłej aktualizacji, jednak gracze są zaskoczeni tym, jak w ogóle mogło dojść do samej usterki.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends