w

Zacowi z League of Legends udało się osiągnąć coś wyjątkowego. O co dokładnie chodzi?

Mało któremu bohaterowi udało się to, co Zacowi. Bohater wygrywa praktycznie wszędzie.


Zac trafił do League of Legends w 2013 roku. Jest już stosunkowo starym championem, którego zestaw umiejętności nie różni się znacząco od tego, z którym został wydany prawie 10 lat temu.

Nie przeszkadza mu to jednak w tym, aby świetnie radzić sobie na Summoner’s Rift. Wzmocnienia z aktualizacji 12.23, która trafiła na serwery jeszcze w grudniu, sprawiła, że bohater jest w naprawdę niezłej sytuacji.

Jak radzi sobie Zac?

Zac aktualnie zwycięża ponad 53% gier na swojej głównej pozycji, którą jest jungla. Wybierany na tej roli w 8% gier, a banowany w 12%. Zgodnie z tierlistą jest drugim najlepszym junglerem, oddając pierwsze miejsce Maokaiowi.

Rewelacyjna sytuacja Zaca w lesie jest jednak zaledwie częścią jego sukcesu. Gracze zauważyli, że bohater radzi sobie dobrze nie tylko w jungli, ale również na prawie wszystkich innych pozycjach.

Zac jest wybierany praktycznie wszędzie poza ADC i na każdej z pozycji radzi sobie równie dobrze. Na topie pojawia się w 14,1% gier, na midzie w 7,6% i na supporcie w 7,1%. Jego najniższy współczynnik zwycięstw wynosi 52,53% na supporcie, co i tak jest świetnym wynikiem. Zgodnie z tierlistą ustępuje miejsca tylko Maokaiowi oraz Blitzcrankowi.

Oczywiście wybór Zaca na midzie niekoniecznie jest zgodny z metą, więc współczynniki zwycięstw nie będą aż tak miarodajne, jak w przypadku popularniejszych postaci, takich jak na przykład Kassadin czy Ryze. Niemniej jednak sytuacja Zaca jest naprawdę interesująca.

Twórcy LoLa podzielili się już planami na patch 13.2, w którym bohater nie otrzyma żadnych osłabień. Zapowiedziane zostało jednak to, że głębokie rany będą miały większy wpływ na rozgrywkę. Ponadto nerfy otrzymuje Demonic Embrace – przedmiot kluczowy dla Zaca na wszystkich pozycjach, na których jest wybierany. Riot informował, że zdaje sobie sprawę z siły Zaca i będzie przyglądał się sytuacji, jeśli niebezpośrednie osłabienia nie odbiją się na nim wystarczająco.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends