w

Zaskakująco szybkie czyszczenie dżungli. Postać, która ostatnio pokazuje prawdziwe swoje możliwości

Jak efektownie czyścić junglę Garenem? Poradnik jednego z graczy.


O tym, że Garen radzi sobie naprawdę dobrze w profesjonalnych rozgrywkach, można było przeczytać już jakiś czas temu (Niespodziewanie ta postać ma 100% winrate. Przetestował ją nawet Jankos podczas streama).

Riot na początku zeszłego roku wprowadził u bohatera drobne zmiany, które miały pozwolić mu pójść do jungli. Jak widać, gracze w końcu doczekali się stosownej okazji, która pojawiła się wraz z nowymi mitycznymi przedmiotami. Jak dobrze radzi sobie bohater?

Aktualna sytuacja Garena

Jeden z graczy postanowił sprawdzić to, jak szybko Garen jest w stanie przejść junglę na samym starcie. Rezultat przeprowadzonego testu może szczerze zaskoczyć. Bohater jest w stanie w bardzo szybkim tempie wbić 4 poziom, ostatecznie wychodząc z lasu z naprawdę wysokim poziomem HP i zachowanym ładunkiem Smite’a.

Nie jest to jednak łatwe zadanie, a całej ścieżce można przyjrzeć się w filmie stworzonym przez użytkownika o nicku phylaris. Rozpoczyna on od opisania wymaganych run – drugie drzewko jest mniej istotne i gracze mają do wyboru dwie opcje. Ważne natomiast jest dwukrotne wybranie adaptacyjnych statystyk zapewniających większe obrażenia.

ZOBACZ – W jaki sposób gracze LoLa bawią się w chowanego na Summoner’s Rift? Szczegóły trybu, jak grać

Z racji, że Q na pierwszym poziomie daje prędkość poruszania się wyłącznie na 1 sekundę, najlepiej jest używać go wyłącznie jako reset podstawowego ataku i dodatkowe obrażenia.

Walka z red buffem rozpoczyna się zwykłym atakiem, a następnie gracz od razu używa E. Powoli zmierzając w stronę Krugów, phylaris tłumaczy, że warto zachować na nie Smite’a, kiedy ma się pomoc od swojego zespołu. Jeśli nie, po prostu warto poczekać aż przedmiot do jungli zbije wystarczająco HP, aby porażenie dobiło moba.

Kolejnym ważnym aspektem jest poprawne użycie E. Należy pamiętać o tym, że najbliższy cel Garena otrzyma o 25% większe obrażenia. Podczas walki z Raptorami należy co najmniej raz trafić każdego małego moba dodatkowymi obrażeniami, ponieważ bez nich stworek przeżyje z 1 HP.

Podobna sytuacja ma miejsce w kolejnym obozie. Trzeba trafić mniejsze wilki minimum raz z dodatkowym dmg. Po ich pokonaniu można przejść do blue buffa oraz Grompa. Należy starać się zadawać równe obrażenia obu stworom, aby wykończyć je w podobnym czasie.

Wejście na rzekę z czwartym poziomem i tak wysokim HP może dać naprawdę sporą przewagę nad przeciwnym junglerem, który chciałby zawalczyć o kraba.