w

Zbiórka charytatywna w League of Legends – skórki i misje z nią związane są już w grze

Riot opowiada o swojej inicjatywie, która ma pomóc personelom medycznym oraz osobom poszkodowanym przez ostatnie wydarzenia na świecie.


Jakiś czas temu pojawiały się artykuły o tym, że medyczne skórki z League of Legends do Akali, Kennena i Shena dostaną nowe barwy, ikonki oraz pojawi się jeszcze parę innych elementów kosmetycznych związanych z tematyką medyczną. Wszystko trafiło już do gry. Do tego gracze otrzymają misje, z których można będzie zgarnąć nagrody. Co najważniejsze – wszystkie dochody z całej inicjatywy zostaną przeznaczone na szczytny cel.

Szczegóły zbiórki na łagodzenie skutków wirusa

Do gry trafiły nowe elementy kosmetyczne związane z medycznymi skórkami. Jak było wcześniej zapowiadane – wprowadzone przedmioty związane są ze zbiórką charytatywną. Większość graczy League of Legends jest świadoma sytuacji, jaka dzieje się na świecie w ostatnich miesiącach. Riot chce pokazać, że nie jest obojętny i w trudnej sytuacji chce wspierać lekarzy, pielęgniarki czy innych pracowników medycznych. Twórcy chcą również pomóc osobom zarażonym i ich rodzinom.

W ciągu ostatniego miesiąca gracze ze wszystkich zakątków świata stanęli ramię w ramię i zebrali przeszło 630 000 dolarów na rzecz łagodzenia skutków COVID-19 podczas trwającego 48 godzin śródsezonowego Streamathonu. Riot Games do tej pory przeznaczyło już 4,5 miliona dolarów na wsparcie łagodzenia skutków pandemii.

Wiemy, że wciąż jest dużo do zrobienia, dlatego będziemy prowadzić zbiórkę charytatywną w League przez kolejne 4 tygodnie. W ciągu tego czasu w ramach akcji charytatywnej przekażemy 100% wpływów ze sprzedaży Pielęgniarki Akali, Dr. Kennena i Shena Chirurga — oraz innych powiązanych przedmiotów — do Funduszu Oddziaływania Społecznego Riot Games zarządzanego przez ImpactAssets, partnera finansowego naszych akcji dobroczynnych.

ZOBACZ – 6 najdziwniejszych kar pieniężnych w historii League of Legends, jakie dostali gracze

Pełna lista przedmiotów, których sprzedaż w 100% zasili fundusz:

 • Skórka Shena Chirurga
 • Barwy Shena Chirurga
 • Zestaw ramka i ikona Shena Chirurga
 • Skórka Pielęgniarki Akali
 • Barwy Pielęgniarki Akali
 • Zestaw ramka i ikona Pielęgniarki Akali
 • Skórka Dr. Kennena
 • Barwy Dr. Kennena
 • Zestaw ramka i ikona Dr. Kennena
 • Emotka Od Kochającej Akali!
 • Zestaw Megadarczyńcy (zawiera wszystkie powyższe przedmioty oraz ekskluzywną ikonę Megadarczyńcy)

Zbiórka będzie trwać od 22:00 CEST 25 czerwca 2020 do 22:00 CEST 23 lipca 2020. Po tym okresie Barwy, emotki oraz zestawy zostaną usunięte ze sklepu. Barwy mogą później pojawić się w sklepie za klejnoty, ale po zakończeniu zbiórki nie będą dostępne w bezpośredniej sprzedaży. Skórki pozostaną dostępne.

Wszystkie przedmioty związane ze zbiórką będą oznaczone w sklepie symbolem „Oddziaływanie społeczne”.

Video

ZOBACZ – Riot oficjalnie przedstawia wszystkie informacje o powrocie Nexus Blitz. Tryby, nagrody i więcej

Fundusz Oddziaływania Społecznego to unikalny fundusz charytatywny non-profit, który jest podmiotem niezależnym od Riot Games, dewelopera i wydawcy gier. Dzięki temu funduszowi możemy przekazywać środki lokalnym organizacjom non-profit na całym świecie.

Wasze datki będą bezpośrednio wspierać łagodzenie skutków pandemii, zapewniając lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom zasoby potrzebne do szybkiego działania i ochrony osób najbardziej zagrożonych. Zebrane fundusze zapewnią również nieodzowną pomoc rodzinom i osobom, które najbardziej ucierpiały na skutek rozprzestrzeniania się wirusa.

To tylko jeden mały krok, jaki możemy wspólnie zrobić, aby zmieniać świat na lepsze. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas, aby wywierać pozytywny wpływ na całą naszą społeczność.

W imieniu całego Riot Games prosimy: dbajcie o siebie.

Misje związane z inicjatywą:

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends