w

Zeri z League of Legends sieje postrach na profesjonalnej scenie. Bohaterka jest OP?

Czy Zeri jest aktualnie za silna? W rękach profesjonalistów potrafi siać spustoszenie.


Zeri to jedna z najnowszych bohaterek League of Legends. Do gry dołączyła na początku tego roku i już od samego początku wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród graczy. Wszystko to dlatego, że postać nie jest typowym strzelcem – twórcy podczas projektowania postanowili nieco inaczej podejść do idei autoataku w LoLu.

Szybko okazało się, że bohaterka z Zaun jest nie tylko bardzo silna, ale też szalenie irytująca, gdy trafi się w drużynie przeciwników. Zeri wyróżnia się również sporą prędkością poruszania, więc złapanie jej jest często sporym wyzwaniem.

Gracze interesujący się sceną profesjonalną League of Legends zauważyli, że wspomniana postać bardzo często pojawia się w e-sporcie.

Zeri na scenie profesjonalnej

Niektórzy gracze LoLa mają już dość irytujących skilli Zeri. Część osób uważa, że ma jeden z najbardziej broken zestawów umiejętności, które wydano w ostatnim czasie.

Społeczność zauważyła, że obecnie bohaterka jest szalenie popularna na scenie profesjonalnej. Pojawia się w praktycznie każdym meczu czy to jako członek drużyny, czy jedna ze zbanowanych postaci.

.

Niektórzy złośliwie żartują, że Zeri jest tak denerwująca, ponieważ Riot korzystał ze swoich “200 lat doświadczenia” przy projektowaniu nowych championów.

Wiele profesjonalnych drużyn traktuje bohaterkę priorytetowo w swoich banach, niezależnie od tego, kim są ich rywale.

Być może ogólne statystyki Zeri nie wskazują na to, że jest szczególnie OP (według lolalytics.com ma obecnie 46,53% win ratio w dywizjach Platyna+), ale postać w rękach e-sportowców potrafi siać spustoszenie.

Nie tylko widzowie, ale również eksperci, a w szczególności Doublelift, są zaskoczeni mocą Zeri. Jej obrażenia i ogromna mobilność pozwalają jej pozostać przy życiu podczas całych walk drużynowych.

Bohaterka z Zaun pobija również rekordy, jeśli chodzi o balansowanie jej. Wyszła zaledwie parę miesięcy temu, a już została zmieniona kilkanaście razy (zobacz: Riot tak uwielbia Zeri, że zmienił ją kilkanaście razy w zaledwie 9 aktualizacji). Można więc stwierdzić, że jest pewnego rodzaju rekordzistką, choć trudno stwierdzić, że w tym przypadku jest to powód do dumy.

Niektórzy gracze zastanawiają się, czy bohaterkę w ogóle da się zbalansować – twórcy wydają się być bezradni, ponieważ pomimo średnich statystyk na ogólnych serwerach, Zeri jest ogromnym zagrożeniem na scenie profesjonalnej. E-sportowcy wiedzą, że mają tylko dwie drogi – albo zdobyć Zeri w swojej drużynie, albo ją zbanować.