w

Zimowa mapa w LoLu nie może wrócić, ale skórka Diany umie zmienić mapę na zimową w ułamku sekundy

Fani LoLa są zaskoczeni tym, że Riot wprowadził do gry skórkę, która ma wpływ na wygląd całego Summoner’s Rift.


Wielu graczy League of Legends żałuje, że od paru lat w grze nie pojawiła się zimowa mapa, która miała świetny klimat i dziś wspomina się o niej z ogromną nostalgią. Riot tłumaczył, że przywrócenie ośnieżonego Summoner’s Rift nie jest takie proste, ponieważ sprawę komplikują m.in. żywioły smoków, które bezpośrednio wpływają na otoczenie.

Ostatecznie część osób zdecydowała się na fanowskie rozwiązania i podmienianie wyglądu mapy w plikach, jednak nie da się ukryć, że nie jest to tym samym, co wspólna zabawa na alejach pełnych śniegu i świątecznych ozdób.

Wielu graczy jest obecnie w szoku, że twórcy tak wiele razy wyjaśniali, że zimowe Summoner’s Rift jest niesamowicie problematyczne, a jednocześnie wydali skina, który potrafi zmienić wygląd mapy w ułamku sekundy. Chodzi o najnowszą skórkę do Diany – Winterblessed. Jak prezentuje się omawiany efekt? Co trzeba zrobić, by go uzyskać?

Winterblessed Diana i zimowa mapa

15 listopada ujawniono siedem zimowych skórek, a jedna z nich trafi do Diany. Dlaczego akurat o niej tyle mówi się wśród społeczności gry?

Okazuje się, że skin ten potrafi zmienić mapę na zimową. Jest jednak jeden warunek – gracz musi zdobyć pentakilla, by sprawić, że na Summoner’s Rift zacznie padać śnieg.

Efekt można zaobserwować na filmikach, które opublikował jeden z pracowników Riotu. Efekt, który powstaje po zdobyciu pięciokrotnego zabójstwa, utrzymuje się przez kilkanaście sekund i jest widoczny dla wszystkich graczy.

Riot Sirhaian napisał:

Zacznijmy od jej efektu, który zmienia mapę po pentakillu! Gdy zdobędzie pięciokrotne zabójstwo, mapa staje się śnieżna, a nad głową na kilka sekund pojawia się zorza. Każdy to widzi, ale jest to lekko stonowane dla wszystkich oprócz Diany.

Nie da się ukryć, że skórka jest naprawdę ładnie wykonana i twórcy bardzo postarali się przy jej efektach. Bohaterka ma rozbudowane animacje, zarówno jeśli chodzi o umiejętności, jak i taniec, żarty czy powrót do bazy. Po wyjściu z fontanny postać zostawia za sobą zorzę polarną w ramach animacji Homeguard, a gdy trafi ze swojej superumiejętności minimum 2 wrogów, jej strój przybiera fioletowy odcień.

Skórka trafi do gry wraz z patchem 12.23, który ma zostać udostępniony 7 grudnia, zgodnie z oficjalnym harmonogramem od Riot Games.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends