w

Zmiana, która frustruje graczy LoLa. Która usunięta funkcja sprawia spore problemy?

Jaka funkcja została usunięta z klienta LoLa? Aplikację trzeba zamknąć, aby móc cokolwiek zrobić.


League of Legends to gra, która nieustannie otrzymuje zmiany. Większość z nich dotyczy rozgrywki i jej balansu, jednak czasami do LoLa trafiają również poprawki, które są powiązane na przykład z klientem.

Większość zmian w założeniach ma poprawiać doświadczenia graczy i sprawiać, że przemieszczanie się po aplikacji będzie prostsze i płynniejsze. W ostatnim czasie fani zauważyli, że jedna z funkcji zniknęła z klienta, co nieźle zdenerwowało tych, którzy to zauważyli.

Co usunął Riot?

Większość graczy LoLa z pewnością choć raz trafiła na problem z wczytywaniem wyniku meczu po zakończonej grze. Na tablicy wyników można między innymi sprawdzić statystyki, przejrzeć podsumowanie meczu czy zgłosić graczy, którzy niepoprawnie zachowywali się w danej rozgrywce.

Fani mieli jednak do dyspozycji przycisk, który pozwalał na pominięcie oczekiwania na statystyki. Ratował on sytuacje, kiedy podsumowanie gry nie mogło zostać załadowane. Jak informuje Monstrous Yi – popularny gracz LoLa, który dzieli się ze swoimi obserwującymi nowościami ze świata moby – poinformował, że przycisk zniknął ze swojego miejsca.

Usunęli przycisk “pomiń czekanie na statystyki” i teraz musisz restartować klient dwa razy. Dzieje się to zbyt często.

Niestety w momencie zacięcia się ładowania nie ma możliwości pominięcia oczekiwania i jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie klienta, a następnie ponowne jego uruchomienie.

Nie wiadomo, czy Riot celowo usunął przycisk, czy jego zniknięcie jest jedynie efektem ubocznym wprowadzanych poprawek. Błąd, który sprawiał, że statystyki nie chciały się załadować, znajdował się w League od naprawdę dawna. Komentujący wpis zwracają uwagę na to, że Riot być może pozbył się opcji pominięcia oczekiwania, ponieważ samo ładowanie zostało poprawione. Jak widać, problem dalej jest przez graczy napotykany.