w

Zmiana z patcha 13.7, która w szczególności przykuła uwagę graczy LoLa

Reklama

Poprawka kolejnego patcha, o której mówi spora część graczy. Jaki może mieć wpływ na metę?


W sezonie 13 League of Legends, jak praktycznie każdym, który został wydany przez Riot, zmieniło się naprawdę sporo. Wielu bohaterów zostało osłabionych, wzmocnionych czy po prostu zmienionych, a sporo z nich znalazło swoją chwilę dominacji czy to na Summoner’s Rift, czy na Howling Abyss.

Już niedługo na serwerach pojawi się aktualizacja, na której zostaną rozegrane jedne z najważniejszych zawodów w sezonie League – MSI 2023. Aktualizacja 13.7 pojawi się na serwerach 6 kwietnia, jednak spora część fanów zastanawia się już teraz nie tylko nad wpływem zmian na zbliżający się turniej, ale również obecną metę. Uwagę społeczności w szczególności zwróciła pojedyncza poprawka.

Zmiany Głębokich Ran

Reklama

Zmianą w patchu 13.7, o której mówi się stosunkowo mało, jednak zwróciła uwagę sporej części fanów. Chodzi o głębokie rany, które dotychczas działały tak, że jeśli cel posiadał tarczę, a obrażenia zadane przez kogoś z głębokimi ranami nie zabrały mu HP, efekt nie był nakładany. Patch 13.7 wprowadza jednak poprawkę, która ma to zmienić.

Oblivion Orb, Morellonomicon, Chemtech Putrifier, Executioner’s Calling, Mortal Reminder, Chempunk Chainsword nakładają teraz Grevious Wounds obrażeniami, które byłyby w pełni zaabsorbowane przez tarczę. Nietykalne cele dalej nie otrzymają Głębokich Ran.

Zmianę komentują gracze, a część z nich zastanawia się, dlaczego od samego początku nie wyglądało to w ten sposób. W szczególności dotknie ona ADC, którzy będą musieli teraz przemyśleć dodatkową rzecz, mierząc się z tankami czy nurkując w walkę drużynową.

Reklama

ADC w połączeniu z supportem, który może osłonić go przed obrażeniami od przeciwników, staje się naprawdę istotnym czynnikiem dla zespołu, który ma spory wpływ na wynik gry. Nadchodzący patch może wpłynąć na siłę ADC w walkach z tankami, ponieważ nałożenie na nich Głębokich Ran będzie znacznie prostsze.

Mimo że zmiana zdaje się być na papierze całkiem spora, niektórzy profesjonaliści, jak na przykład Doublelift, nie uważają, że jest to coś, co znacząco wpłynie na metę. Mówi, że większość graczy nie przestanie nagle walczyć, ponieważ zauważą, że skończyła im się tarcza, więc debuff, tak czy inaczej, zostałby na nich nałożony.

Na ten moment trudno określić, jak dokładnie będzie wyglądał patch 13.7 pod względem mety, ponieważ zdania społeczności są podzielone. Niektórzy uważają, że poprawka jest naprawdę duża, a inni, że nie będzie miała większego wpływu na to, co dzieje się w League of Legends.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends