w

Jak po tygodniu radzi sobie najnowszy bohater League of Legends – Milio?

Jak po kilku dniach od wydania prezentują się statystyki najnowszego supporta z LoLa?


Od premiery nowej postaci minęło kilka dni. Milio, mały chłopiec posługujący się ogniem, to najnowszy bohater w grze. Jak zapewne większość już wie, nowy champion jest supportem i jego zadaniem jest wspieranie swojej drużyny m.in. za pomocą leczenia czy tarcz.

Czy obecnie Milio cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności? Jak prezentuje się jego współczynnik wygranych i czy jest często wybierany lub banowany?

Tydzień po premierze Milio z League of Legends

Nie można powiedzieć, że moment wydania Milio był szczególnie widowiskowy czy kontrowersyjny. Daleko mu było do zamieszania, jakie wywołali choćby Seraphine, Yuumi, Yone czy Viego. Oczywiście były osoby, które śledziły zapowiedzi i były ciekawe, kim będzie tajemniczy chłopiec władający ogniem, ale bohater sam w sobie nie powodował żadnych większych dyskusji, jak np. K’Sante, w przypadku którego sporo mówiło się o kolorze skóry czy orientacji.

Jeśli chodzi o samą kwestię statystyk i siły nowego supporta, to warto wspomnieć, że szybko po premierze Riot wprowadził łatkę, która osłabiała Milio. Więcej na temat tamtych nerfów można poczytać w osobnym artykule: Szybkie nerfy Milio, które już pojawiły się na serwerach live League of Legends. Co osłabili twórcy?.

Jak więc prezentują się obecne statystyki postaci?

Ze strony ze statystykami lolalytics.com wyczytać można, że Milio wygrywa obecnie 51,44% gier w dywizjach Platyna+. Jego pick rate wynosi 22,42% przy 39,95% ban rate. Statystyki są nieco niższe na podobnych stronach, np. leagueofgraphs.com podaje, że champion wygrywa 49,9% meczów.

Nikogo nie zdziwi fakt, że aż w 99,3% bohater pojawia się w roli supporta. Drugą najpopularniejszą rolą jest mid, choć tam widywany jest w zaledwie 0,4% przypadków.

Wysoki pick rate sprawia, że Milio jest obecnie najpopularniejszym bohaterem wsparcia, co raczej nikogo nie dziwi. Dla porównania drugi najpopularniejszy support to Thresh, którego pick rate wynosi 20%.

Mimo że nowy champion jest w League of Legends dopiero od tygodnia, są osoby, które walczą o rekordy w zdobywaniu na nim punktów maestrii. Na ten moment najwyższy wynik to około 70 tysięcy i należy on do gracza z serwera EUNE.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends