w

Zyra z League of Legends obchodzi dziś 9 urodziny. Najciekawsze fakty o tej bohaterce

Dziś mija 9 lat, odkąd Zyra pojawiła się na Summoner’s Rift.


Równo 9 lat temu w League of Legends pojawiła się Zyra – Wiedźma Cierni. Bohaterka od prawie dekady rozsiewa po Summoner’s Rift nasiona i podziwia okoliczną roślinność.

Przez ostatnie lata postać zebrała oddaną grupę fanów. Ci, którzy nie interesowali się Zyrą do tej pory, mogą nadrobić zaległości i poznać bohaterkę nieco bliżej.

Ciekawostki o Zyrze z League of Legends

Zyra pojawiła się na Summoner’s Rift dokładnie 24 lipca 2012 roku.

W wersji angielskiej głos bohaterki podkłada Karen Strassman (jej głosem mówią również Cassiopeia, Fiora i Shyvana). W Polsce aktorką głosową jest Izabella Bukowska-Chądzyńska (jej głosem mówią również Camille i Shyvana).

Zyra wprowadza do gry motyw roślin, który pojawił się pierwotnie wraz z projektem Gavida (więcej o usuniętych bohaterach tutaj – 10 postaci i ich umiejętności, które Riot anulował i nie znalazły się w grze).

Taniec Zyry jest jest nawiązaniem latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego cha-cha.

Rioter Bradford “CertainlyT” Wenban poinformował, że Zyra ma trzy ukryte umiejętności bierne:

  • Kiedy Sion lub Karthus zabije Zyrę (lub ona zabije któregoś z nich), zyskuje dodatkowe 2 sztuki złota. Jest to nawiązanie do gry Plants vs. Zombies.
  • Maokai otrzymuje 1 punkt prędkości poruszania się, gdy Zyra znajduje się w jego drużynie.
  • Zdolność bierna Leony – Słoneczny Blask sprawia, że Zyra na chwilę staje się większa. Jest to nawiązanie do roślin z realnego świata, dla których słońce jest niezbędnym elementem do prawidłowego procesu fotosyntezy.

Nazwa umiejętności Rampant Growth może być nawiązaniem do jednej z najpopularniejszych kart pozwalających na szukanie landów w kolorze zielonym w grze Magic: The Gathering.

Podczas projektowania bohaterki Riot nazywał ją Izara, Xara, Xyra lub Azalea.

Ryan “Morello” Scott przyznał, że inspiracją do jej stworzenia była Sadida z gry Dofus.

Zyra urodziła się w Ogrodzie Zyr w Ixtal. Magia żywiołów zmieniła tamtejszą glebę w dziwny i nieprzewidywalny sposób, dając początek dzikim, mięsożernym roślinom.

Urodzona w starożytnej, magicznej katastrofie, Zyra jest uosobieniem gniewu. Natura nadała jej kształt powabnej hybrydy rośliny i człowieka, która sieje życie z każdym krokiem. Postrzega śmiertelników Valoranu jako coś trochę lepszego od nawozu dla jej ziarna-potomstwa i bez problemu zabija ich swoimi śmiercionośnymi kolcami.

Cytat bohaterki – “Ta ziemia jest moja!” – może odnosić się do Sarah Kerrigan ze StarCrafta (“This world is mine”).

Zyra jest czwartym bohaterem, który posiada unikatową animację recallu i teleportu.

Zyra posiada aktualnie 7 skinów. Jeden z nich jest skórką prestiżową.

Podstawowy wygląd postaci przypomina Poison Ivy z komiksów wydawnictwa DC Comics. Jej fryzura kojarzy się z Jessie z serii Pokemon.

Śmiercionośne Kolce i Korzenny Uścisk w skórce Ognista Zyra przypominają Iblisa z gry Sonic the Hedgehog (2006).

Opętana Zyra została wydana z okazji wydarzenia Opowieści z Rift w 2013 roku, razem z Oficer Vi. Prawdopodobnie jest ona nawiązaniem do gry Plants vs. Zombies.

SKT T1 Zyra została wydana z okazji zwycięstwa drużyny SK Telecom T1 w Mistrzostwach Świata w trzecim sezonie. Reprezentuje gracza o pseudonimie PoohManDu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends