w

Najbardziej wyczekiwane przez graczy Minecrafta nowości, które trafią do gry w aktualizacji 1.17

Nadchodząca do Minecrafta aktualizacja gór oraz jaskiń wprowadzi do gry sporo nowego contentu. Co interesuje graczy najbardziej?


Po tym, jak Mojang wydał niesamowitą aktualizację 1.16, w której gracze mogą przemierzać kompletnie nowy Nether, przyszła pora na odświeżenie gór oraz jaskiń, które są jednym z miejsc, w których fani gry spędzają najwięcej czasu. Zarówno podziemia, jak i wzgórza nie były zmieniane przez twórców od naprawdę dawna, więc ich zmiany będą naprawdę widoczne.

Społeczność na bieżąco może śledzić dodawane do gry nowości za pośrednictwem wersji testowych nazwanych Snapshotami i o tym, co już trafiło do gry, można przeczytać w tym artykule. Które elementy aktualizacji 1.17 interesują graczy najbardziej?

Najciekawsze nowości z aktualizacji gór i jaskiń

System archeologii

Podczas wydarzenia Minecraft Live w 2020 roku gracze mogli przyjrzeć się systemowi archeologii, który wprowadza między innymi stanowiska archeologiczne, pozwalające na odkrywanie gry w zupełnie nowy sposób.

W tych strukturach gracze będą mogli znaleźć ukryte w blokach ziemi i żwiru artefakty przy pomocy szczotki, która jest nowym narzędziem pozwalającym stopniowo usuwać wspomniane bloki.

ZOBACZ – Modyfikacja Minecrafta, która pozwala na używanie dużo bardziej rozbudowanych skinów

Miedź oraz jej utlenianie się

Miedź to zupełnie nowa ruda, która wkrótce trafi do Minecrafta. Można ją znaleźć między wysokościami y=0 i =94, a najprościej natknąć się na nią na poziomie y=47. Gracze mogą przetopić rudę miedzi w sztabki, które następnie mogą być wykorzystane do wytworzenia przedmiotów i bloków.

Wspomniany surowiec ma jedną wyjątkową właściwość i jest nią utlenianie, które sprawia, że bloki te z czasem zmieniają kolor. Można temu zapobiec dzięki woskowi lub siekierze, którą można zetrzeć z bloku utlenioną warstwę.

Wibracje i Skulkowy czujnik

Wibracje to nowa mechanika, która została oddana w ręce graczy w jednym z pierwszych snapshotów. Kilka wybranych akcji generuje wibracje, które mogą być wykryte przez przerażającego Wardena lub Sculk Sensor wytwarzającego sygnał redstone.

Wprowadza to również ogromny powiew świeżości do wszystkich struktur redstone, które dzięki “bezprzewodowości” będą mogły teraz być o wiele bardziej rozbudowane i zaawansowane.

Nowe moby

Aktualizacja 1.17 wprowadzi 4 nowe moby:

  • aksolotla,
  • kozy,
  • Glow Squida,
  • Wardena

Aksolotle i Glow Squidy pojawiają się głównie w zbiornikach wodnych występujących w głębokich jaskiniach. Kozy będą zaś urozmaiceniem wysokich szczytów, które wkrótce będzie można znaleźć na powierzchni.

Wielu graczy jest podekscytowanych na pojawienie się Wardena, który będzie strzegł najgłębszych jaskiń. Jest on naprawdę wyjątkowy ze względu na to, że w jego pobliżu należy być bardzo cicho, gdyż jest on ślepy i reaguje wyłącznie na opisane już wyżej wibracje.

ZOBACZ – Błąd, który tak spodobał się graczom Minecrafta, że ci proszą Mojang o zostawienie tego

Nowe góry oraz jaskinie

Góry oraz jaskinie są głównym tematem przewodnim aktualizacji 1.17. Do gry trafi wiele nowych biomów górskich, które będzie można spotkać na powierzchni oraz jaskinnych, jak na przykład bujne jaskinie czy jaskinie naciekowe, które mają występować pod powierzchnią.