w

Będą kary za używanie błędu z Mei, który pozwalał latać dowolną postacią w Overwatch

Blizzard INC

Blizzard zabrał się za naprawę błędu pozwalającemu Mei i innym bohaterom latać.


Jak pisaliśmy wczoraj, Mei mogła latać bez ograniczeń po mapie, dzięki małemu błędowi. Możecie poczytać o tym więcej, w tym artykule.

Dzisiaj wiemy, że Blizzard naprawił już problem, a osoby używające “exploita” będą pociągnięcie to odpowiedzialności.

Mei nie polata za długo

Błąd i zgłoszenia graczy zostały szybko zauważone przez pracownika Blizzard. Obiecał, że zajmą się naprawą i potraktują sprawę priorytetowo.

Cześć, zajęliśmy się naprawą i wprowadzimy ją wkrótce. Przepraszamy za chaos…

Wczoraj około godziny 22 wypowiedź została edytowana, pojawiło się w niej kilka dodatkowych informacji.

Wiemy już, że wszystko zostało załatane, a aktualizację powoli zaczęto wprowadzać na serwery, więc już wszystko powinno działać, jak należy. Niestety również mamy smutną wiadomość do osób, które bawiły się świetnie, wykorzystując błąd.

Jak wspomniał pracownik, osoby nadużywające exploita zostaną ukarane. Dokładnie nie wiadomo czy będzie to blokada konta, czy jakieś ograniczenia, a jeżeli tak to na ile.

Powinno to być oczywiste, że ten post nie był licencją na używanie błędu. Przez całe życie gry, zdarzają się błędy, ale czasami są one niezapomniane i zabawne. Wczorajszy klip pokazał to doskonale. Jeżeli jednak wykorzystywałeś błąd wielokrotnie, na Twoje konto mogą zostać nałożone kary.

Kilka osób zarzuciło pracownikowi, że mógł poinformować o tym wcześniej, ale jak sam przyznał, to powinno być oczywiste. Regulamin gry zabrania świadomego korzystania z błędów, szczególnie na rankedach.