Stało się – Overwatch 2 pobił rekord i stał się najgorzej ocenianą grą na całym Steamie

Overwatch

Reklama

Gra od Blizzarda znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu, jednak jest to osiągniecie, którym lepiej się nie chwalić.


Parę dni temu pojawił się artykuł o tym, że premiera Overwatch 2 na platformie od Valve nie została zbyt ciepło przyjęta. Można wręcz powiedzieć, że gracze rzucili się na tytuł od Blizzarda, by zbombardować go negatywnymi komentarzami (zobacz: Overwatch 2 pojawił się na Steamie, więc gracze pokazali, co o nim sądzą. Tak złych recenzji dawno nie było).

Sytuacja z godziny na godzinę wyglądała coraz gorzej, ale chyba mało kto spodziewał się, że tytuł zostanie najgorzej ocenianą grą na całym Steamie – ma gorsze recenzje od kiepskich gier nierzadko tworzonych niechlujnie i sprzedawanych po kilka złotych.

Najgorzej oceniana gra na Steamie

Reklama

Overwatch 2 pojawił się na platformie Valve 10 sierpnia 2023 roku. Chwilę po premierze już zbierał negatywne oceny i krytyczne komentarze. Gracze pisali złośliwe opinie nie tylko o samej grze, ale i o jej wydawcy, krytykują Blizzarda praktycznie za wszystko.

Reklama

Niektórzy obserwowali całą sytuację z boku, zastanawiają się, do czego dojdzie po kilku dniach – jak złe będą oceny tytułu? A może fala krytyki w końcu się zatrzyma?

Dziś wiadomo już, że gracze nie mieli zamiaru przestać i doprowadzili do tego, że Overwatch 2 stał się najgorzej ocenianą grą na całym Steamie. W chwili pisania tego artykułu ma ocenę 1.09 i tylko 11% pozytywnych komentarzy.

Ten fakt szybko został zauważony przez społeczność Reddita, gdzie od razu poinformowano o tym wstydliwym osiągnięciu gry od Blizzarda. Jak łatwo zgadnąć, również tam wyśmiano ten tytuł i podejście deweloperów.

Warto wspomnieć, że nie tylko na Steam Overwatch 2 zbiera tragiczne recenzje od graczy. Podobnie jest na metacritic.com, gdzie gra zdobyła ocenę 1.4. Co prawda nie czyni jej to najgorzej ocenianym tytułem, ale według niektórych zabawne jest, że produkcja tak zdanego wydawcy znalazła się obok naprawdę fatalnych gier.

Społeczność zastanawia się, czy będzie jeszcze gorzej i strzelanka od Blizzarda zejdzie poniżej 10% pozytywnych opinii na Steam.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej