w

Blizzard prawdopodobnie zmieni rolę Doomfista w Overwatch 2. Trwa testowanie bohatera jako tanka

Blizzard zorganizował na Reddicie AMA, w ramach którego gracze mieli okazję dowiedzieć się kilku bardzo ciekawych rzeczy.


Overwatch 2 wprowadzi wiele różnych zmian, tak samo do podstawowych założeń gry, jak i do postaci. Niektórzy zostaną tylko delikatnie dostosowani do 5vs5, inni przejdą pełne reworki. Geoff Goodman na Reddicie ujawnił, że choć na ten moment nie zatwierdzono jeszcze żadnej zmiany ról, to jest jeden bohater, który przechodzi aktywne testy.

Chodzi tutaj o Doomsifta, który miałby się stać tankiem. Wszystko przez to, że, posiadając tyle ofensywnych narzędzi, jest bardzo trudny do zbalansowania pod 5vs5.

Doomfist jako tank

Warto wspomnieć, że nie jest to potwierdzone. Blizzard sam zaznacza, że jest to jeden z pierwszych etapów prac i co więcej, na ten moment deweloperzy nie są szczególnie zadowoleni z ich przebiegu.

Jak czytamy, postać w naturalny sposób ma utracić nieco swojej siły zadawania obrażeń, ale jednocześnie zyskać więcej narzędzi obrony. Blizzard mówi tutaj o potrzebie wprowadzenia przynajmniej jednego, typowo defensywnego rozwiązania. I to jest coś, czym twórcy chcą się zająć, przynajmniej jeżeli chodzi o Doomfista

Widać, że deweloperzy kombinują jak najlepiej. Społeczność trochę martwi fakt, że po raz kolejny pojawia się informacja o bardzo wczesnym etapie prac. Część bohaterów dopiero zaczyna swoją drogę do Overwatch 2, więc jeszcze trochę to wszystko potrwa.