w

Blizzard uczcił na nowej mapie zmarłego, włoskiego aktora głosowego Żolnierza-76 z Overwatch

Roberto Draghetti zmarł w lipcu 2020 roku. Podkładał głos pod Żołnierza-76 we włoskiej wersji gry.


Ponieważ artykuł dotyczy śmierci, reklamy zostały w nim całkowicie wyłączone.

Gracze Overwatch zauważyli, że na nowej mapie znalazła się tabliczka upamiętniająca jednego z aktorów głosowych, który podkładał głos pod Żołnierza-76. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, w której do Overwatcha dodawane jest upamiętnienie kogoś.

Przykładowo na mapie Lijiang Tower znajduje się skafander z imieniem Hongyu – jednego z fanów gry, który zmarł jeszcze przed jej wydaniem. Mężczyzna zmarł po pościgu za złodziejem.

Blizzard uhonorował aktora głosowego

W ostatniej aktualizacji na serwerze testowym pojawiła się długo wyczekiwana mapa o nazwie Malevento. Gracze od razu zaczęli szukać różnego rodzaju easter eggów i ciekawostek – Blizzard swego czasu dodawał ich naprawdę wiele.

Szybko odkryto, że na mapie znajduje się tabliczka będąca uhonorowaniem zmarłego aktora głosowego. Tekst, który na niej widnieje jest w języku włoskim. Po przetłumaczeniu jest to:

“Niezwykły talent i niepowtarzalny głos. Starzy żołnierze nigdy nie umierają.”

Fot. Lordanii

Blizzard przez lata bardzo się zmienił, w niektórych aspektach aż trudno poznać spółkę, która kilka lat temu dostarczała graczom tak wiele radości. Widać jednak, że niektóre rzeczy pozostają takie same.