w

Blizzard ujawnia, ile osób gra miesięcznie w Overwatch. Można się nieźle zdziwić

Blizzard w swoim podsumowaniu poinformował, ile osób miesięcznie gra w Overwatch.


O obecnym stanie Overwatch zostało powiedziane już wszystko, co tylko się dało. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Blizzard już tylko czeka na Overwatch 2. W podsumowaniu kwartalnym Blizzarda studio podało konkretną liczbę, która ma regularnie grać w pierwszą część.

Ile osób gra w Overwatch?

Kwartalne podsumowania zazwyczaj nie wiążą się z żadnymi ciekawymi informacjami. Blizzard stosunkowo rzadko dzieli się swoimi danymi chyba, że są one naprawdę dobre. W przypadku Overwatch zazwyczaj wspominano jedynie, że dobrze sobie radzi i graczy nadal przybywa.

Tym razem oprócz pochwalenia się wynikami Overwatch League pojawiła się także wiadomość o liczbie aktywnych osób. Okazuje się, że średnio ma to być 10 milionów graczy miesiąc do miesiąca. Czy to dużo, czy mało? Jak na Overwatch to na pewno bardzo dużo.

Na tle innych popularnych gier to raczej średni wynik. W League of Legends to mniej więcej średnia ilość dziennych graczy. W Fortnite tyle osób przychodzi na eventy.

Nie ma co jednak porównywać Overwatcha do innych produkcji. OW zostało w pewien sposób zawieszone w próżni. Eventy się powtarzają z lekkimi zmianami, ilość dodawanych skinów ciągle się zmniejsza, za to kolejki na serwerach są tylko dłuższe.