w

Blizzard wspomaga się fake kontami do promocji Overwatch League?

GRAFIKA: ENGADGET

Temat bardzo głośny i bardzo ciekawy. Chodzi o Overwatch League i jego fanów.


W serwisie Esportmania pojawił się artykuł, podsumowujący dziwne, niewyjaśnione sytuacje z Overwatch League. W jednym z punktów redaktorzy wspominają o prawdopodobnym fałszywym koncie, które miało promować ligę Blizzarda.

Zaznaczamy, że nie zostało to udowodnione, a właściciel konta stanowczo zaprzecza, że ma cokolwiek wspólnego z Blizzardem.

Fake konta promujące Overwatch League?

Miesiąc temu w serwisie reddit pojawiły się podejrzenia, że Overwatch League jest promowane przez fałszywe, nieprawdziwe konta na Twitterze. Dowodzić tego mialy sceeny kont, których aktywność wyglądała bardzo dziwnie.

DOMNIEMANE FAKE KONTO NA TWITTERZE

Na koncie TheGoodGuid (dzisiaj Hunter Guidry) opublikowano w sumie 3 wpisy krótko po jego zrobieniu. Były one potem pokazywane podczas oficjalnej transmisji Overwatch League. Można by było powiedzieć, że ktoś po prostu zrobił sobie konto, by kibicować swojej ulubionej drużynie.

Konto obserwowało jednak same osoby związane z Overwatch League, a co dziwniejsze, po tych trzech wpisach zupełnie zamarło na dobre kilka tygodni. Czyli mamy stworzenie konta, napisanie 3 wiadomości o Overwatch League, zaobserwowanie ważnych osób w OWL i brak aktywności.

Temat na Reddicie został usunięty krótko po powstaniu. Twardych dowodów na promowanie ligi fałszywymi kontami nie ma, natomiast aktywność tego typu profili jest bardzo dyskusyjna.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch