w

Blizzard zmienił POTG w Overwatch. Asysty, ratowanie życia jest bardziej premiowane

Jeżeli mieliście dość oglądania POTG, na którym wszystkich likwiduje Genji, to nadchodzą nieco lepsze czasy.


Od wielu lat Blizzard komunikował, że będzie chciał stworzyć POTG 2.0, system, który w końcu będzie dostrzegał nie tylko zadawanie obrażeń.

Druga wersja miała pokazywać akcję z kilku perspektyw, natomiast na to będziemy musieli poczekać do Overwatch 2, albo i dłużej. Póki co Blizzard milczy w tej sprawie.

Coś się jednak ruszyło

Jak piszą użytkownicy Reddita, Overwatch zaczął doceniać asysty, czy ratowanie życia. To dlatego niektórym gra się nieco inaczej. Zauważą to głównie mainy Any, które w końcu będą mogły zobaczyć swoje POTG nie tylko w systemie powtórek.

New POTG system heavily favors assists and bonuses from Overwatch

To całkiem dobra zmiana, która choć wymaga pewnych szlifów, to jednak mocno wpłynie na supportów. Ta klasa przez lata była zupełnie olewana przez system POTG, a otrzymanie nią zagrania meczu było niezwykle trudne.

Nadal jednak nie będzie tak łatwo. Jak piszą komentujący, teraz wszystko będzie trafiać do Moiry. I być może faktycznie tak będzie. Dobrze jednak, że Blizzard coś zmienia w temacie i kompletnie o tym nie zapomniał. Dziwi jedynie, że brak o tym jakiejkolwiek wzmianki w opisach.