w

Dlaczego niektórzy gracze Overwatch domagają się zmiany nazwy McCree? Chodzi o tę sprawę

Wokół Blizzarda zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Kolejne osoby opowiadają, jak wyglądała praca w studiu, na jakie żarty pozwalali sobie poszczególni pracownicy etc.


W związku z trwającymi w sieci kontrowersjami wokół Activision Blizzard, społeczność zaczęła przeszukiwać prywatne konta pracowników i łączyć je z ostatnimi wydarzeniami. Kotaku szeroko opisało sytuację z “Cosby Suite” jeszcze z 2013 roku.

Na prywatnych zdjęciach widać pracowników Blizzarda, którzy trzymają zdjęcie Billa Cosby’ego. Nie to jednak wywołało największe emocje, bardziej chodzi o czat grupowy, jaki również został opublikowany na Facebooku. Natomiast na pewno każdy doskonale kojarzy, dlaczego Bill Cosby w tej konkretnej sytuacji może być kontrowersyjną postacią.

Wybrani gracze proszą o zmianę “McCree”

Nie można powiedzieć, że wszyscy chcą zmiany nazwy McCree, natomiast faktycznie na Twitterze zaczyna się robić w tym temacie dość gorąco. Nie trudno jest znaleźć wpisy takie, jak ten:

Przypomnijmy, że Bill Cosby jest znany między innymi z oskarżeń o przemoc seksualną. Wygląda to więc fatalnie, gdy na czacie pojawia się taka wiadomość od Jessiego McCree:

Robi się naprawdę niezręcznie. Zdjęć z tamtego BlizzConu było ponoć znacznie więcej, natomiast zostały one w miarę szybko usunięte. W sieci wiele osób o nich wspomina, ale nikt z jakiegoś powodu ich nie pokazuje.

Trudno powiedzieć, jak zakończy się ta konkretna sprawa i oczywiście całe to zamieszanie wokół Blizzarda. Część faktów jest wyolbrzymiana, inne są po prostu paskudne nawet bez ich ubarwiania.

Na pewno trzeba brać poprawkę na to, że zmiana nazwy którejś z postaci to niesamowicie dużo zachodu – ponowne nagrywanie kwestii głosowych, zmiany w kodzie etc.