w

Easter Egg związany z Jeffem Kaplanem został usunięty z Overwatch. Efekt ostatnich wydarzeń

Blizzard zgodnie ze swoimi słowami usuwa wszelkie nawiązania do swoich pracowników.


Cała afera wokół pracowników Blizzarda miała ogromne konsekwencje, których studio chce uniknąć w przyszłości. Zmiana nazwy jednego z bohaterów pokazała, że deweloperzy podeszli do sprawy bardzo poważnie.

Teraz usuwane są inne easter eggi nawiązujące do pracowników studia. Przypomnijmy, że wczoraj odbyła się “prezentacja” Overwatch 2 i to właśnie na niej gracze wychwycili, że Blizzard usunął nawiązanie do Jeffa Kaplana z mapy “Nowy Jork”.

Usunięty easter egg

Opinie o tym są bardzo różne. Jedni w pełni rozumieją, że Blizzard chce w ten sposób uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że jest to zwyczajnie przesada, a Jeffowi akurat należało się jakieś nawiązanie.

O który easter egg konkretnie chodzi? To pokazał użytkownik Reddita o nicku “CeeLo38”. Na szyldzie pizzerii nie ma już słowa “Jephs”.

W Overwatchu jest sporo różnych nawiązań do byłych albo obecnych pracowników. Trudno powiedzieć, czy one wszystkie po kolei będą usuwane. Pierwszy przykład z brzegu – na Blizzard World jest Mike Morhaime.

Czy teraz wszystko to będzie usuwane? Tego nie wiadomo. Blizzard w swoim oficjalnym oświadczeniu wspomniał, że nie będzie kontynuował dodawania takich elementów, ale usunięcie easter egga Jeffa może być tylko początkiem.