w

Gracz Overwatch 2 wygrał 21 meczów z rzędu i… Spadł do niższej rangi. Coś tu jest chyba nie tak

Wiele osób zwraca uwagę na niedoskonałości systemu rankingowego w Overwatch 2.


Czepianie się Overwatch 2 jest naprawdę proste. Każdy element tej gry jest w jakiś mniejszy, lub większy sposób kontrowersyjny. OW2 to w teorii naprawdę świetna gra, natomiast wiele osób komentuje, że na chwilę.

Po czasie uwidaczniają się pewne kompromisy, na które poszedł Blizzard i pośpiech, z jakim tworzono tryb PvP. Warto tutaj wspomnieć, że sytuacja opisywana przez użytkownika Reddita o nicku „Hoex666” zdarzała się także w innych grach i wynikała z błędów. Być może tak jest i tym razem.

21 wygranych z rzędu i spadek

Gracz donosi, że w sumie po wygraniu 21 gier z rzędu nie został awansowany, a zamiast tego spadł do niższej rangi. Wcześniej miał spory problem ze zdobyciem chociaż jednej wygranej. Przegrał 10 meczów z rzędu i spadł do niższych rang, co wydaje się naturalne. Problem w tym, że potem wygrał jak mówi 21 gier i zamiast awansować, to spadł dalej. W tym wszystkim była tylko 1 przegrana.

Przy dyskusjach odnośnie rankedów i ogólnie spadków, wzrostów zawsze pojawiają się te same wnioski, które zostały dobrze podsumowane przez jednego z graczy:

Oczywiście, że można by było kompletnie rozwiązać ten problem, stosując system z League of Legends, gdzie gracze widzieliby, ile meczów wygrali, a ile przegrali w swojej randze. Sam Blizzard z pewnością będzie udoskonalał ten system.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch