w

Nadchodzi wyłączenie serwerów i koniec Overwatch 1. To ostatni dzień, kiedy będzie można zagrać

Overwatch 1 zmieni się w Overwatch 2. W związku z tym czasowo zostaną wyłączone serwery OW, by wrócić już bezpośrednio z dwójką.


Overwatch 2 nadchodzi wielkimi krokami. Wczoraj ujawniono w zasadzie wszystkie informacje, których potrzebowali gracze. Kluczowa informacja dla osób, które posiadają jedynkę – dostaniecie Kiriko na starcie Ovewatch 2. Nie będziecie musieli ani kupować karnetu, ani go levelować.

Dla wszystkich innych, czyli nowych graczy, Kiriko zostanie “zablokowana” w Battle Passie. By ją odblokować, trzeba będzie wbić ten 55 poziom lub kupić po prostu karnet. Bohaterka jest bowiem na darmowej ścieżce. Karnet kosztuje 10 dolarów.

Ile zajmie odblokowanie Kiriko? Ponoć będą to dwa, trzy tygodnie grania z wykonywaniem wszystkich wyzwań etc. Czy to dużo? Zależy od osoby. Sezon ma trwać około 9 tygodni.

Koniec Overwatch 1

Na pewno nie można powiedzieć, że Blizzard nie ma pomysłu na Overwatch 2. Mnóstwo konceptów jest ściągniętych z innych gier, ale to w zasadzie dobrze. Ponadto w grze w końcu znajdzie coś, czego gracze od dawna wyczekiwali – nowych eventów, a raczej tych samych z nową zawartością. Już na Halloween ma się pojawić zupełnie nowy tryb.

Czy Blizzard spełnił oczekiwania? Ile osób, tyle opinii. Na pewno jest to spory powiew świeżości – karnet bojowy, wyzwania, nowa waluta (za starą też będzie można kupować wybrane rzeczy), nowe eventy, nowe typy przedmiotów kosmetycznych etc. Dalej jednak trudno nie odnieść wrażenia, że w zasadzie jest to Overwatch 2.0.

W każdym razie, jeżeli chcecie pograć w jedynkę, to lepiej się pospieszyć. Overwatch 2 zastąpi Overwatch 1 już 4 października. Blizzard ujawnił, że serwery OW1 będą działać w sumie do 2 października czasu pacyficznego.

Przerwa techniczna ma trwać około 27 godzin. Po przerwie zobaczycie już Overwatch 2. Nie będzie żadnej opcji zagrania w Overwatch 1.

Przed Blizzardem z pewnością wielki test. Obecnie zainteresowanie jest głównie wśród starszych stażem graczy Overwatcha. Teraz przyszła pora na to, by zwrócić się do nowych ludzi.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Overwatch