w

Overwatch 2 to osobna gra, DLC czy jeszcze coś innego?

Reklama

Informacje o Overwatch 2 nabrały kształtu za sprawą przecieku od jednego z użytkowników Twittera. Jak jednak wygląda to w kwestii tej „dwójki”?

Reklama

Overwatch 2 zostało ujawnione przez użytkownika Twittera przedstawiającego się jako Metro. Opublikował on wiele wpisów odnośnie tego, jak będzie wyglądać przyszłość Overwatch.

Rozwijanie umiejętności, nowy film animowany, tryby PvP i PvE i brak nowego bohatera. To najważniejsze punkty BlizzConu. Co jednak z tą „dwójką” – jak to wszystko ma wyglądać?

Overwatch 2 w praktyce

Najpierw skupimy się na tym, co mówi przeciek. Overwatch 2 ma nie być dodatkiem. Tyle wiadomo. Według Metro, ma to być coś w rodzaju dodatkowej zawartości do gry matki, natomiast nie jest tego pewny. To obecnie jest największa zagadka. Bo skoro nie DLC, to zostają nam dwie możliwości.

Faktycznie może to być Overwatch 2.0, gdzie cała gra zostanie odświeżona, a nowe funkcje jak tryby PvP i PvE zostaną w jakiś sposób zintegrowane z bazową wersją gry. Miałoby to wiele sensu i obecnie to właśnie ta wersja jest obstawiana przez społeczność.

Reklama

Nawet źródło przecieków obstawia właśnie taką opcję. Czyli zmiana nazwy na Overwatch 2 bez żadnych dodatków. Wcześniej Metro napisał podobną wiadomość, natomiast usunął ją z jakiegoś powodu. Nie chodzi tutaj o osobną grę.

Overwatch 2 i zapominamy o jedynce

Istnieje też druga możliwość. Blizzard wydaje Overwatch 2 i zapomina o wcześniejszej grze. Wszystko na nowo. To jednak rodzi wiele problemów, jak rozdzielenie społeczności na dwie gry i zrobienie konkurencji głównemu produktowi.

Mogłoby przejść w produkcjach pokroju Call of Duty, które są wydawane co roku, a nie w grze Blizzarda, która miała być wspierana przez kilkanaście lat. OWL zostałoby pewnie przeniesione na drugą odsłonę gry, ale społeczności nie da się już tak łatwo przekonać.

Jak to naprawdę będzie i czy w ogóle Overwatch 2 wyjdzie przekonamy się już za kilkanaście dni na BlizzConie 2019. Ten zaplanowany jest na 1-3 listopad 2019.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Overwatch