w

Overwatch prawdopodobnie zmieni swój model biznesowy i będzie kombinacją Call of Duty

Na kilkanaście dni przed BlizzConline emocje są… Średnie. Głównie przez wzgląd na informację o tym, że ani Overwatch 2, ani Diablo 4 nie pojawią się w tym roku.


W skrócie:

  • Blizzard prawdopodobnie zrezygnuje z systemu skrzynek
  • Do Overwatch może zostać wprowadzony Battlepass
  • Blizzard planuje już nowe „inicjatywy” modeli biznesowych dla Overwatch
  • World of Warcraft dostanie swoją mobilną grę

Po konferencjach Blizzarda przyszła pora na podsumowania. Wiadomo, że Blizzard będzie chciał przenieść mobilne doświadczenia z Call of Duty na inne tytuły. Pierwszą grą, która zostanie poddana takiemu zabiegowi ma być World of Warcraft.

@pcgamesn

Sieć obiegła informacja o tym, że powstaje darmowa produkcja z Warcrafta na urządzenia mobilne. W tym wszystkim pojawiła się także wiadomość dla graczy Overwatcha.

Overwatch i jego model biznesowy

W tym momencie jest praktycznie pewne, że Overwatch zrezygnuje z systemu skrzynek. Jest on dość przestarzały, budzi też niepotrzebne kontrowersje. Wystarczy tutaj wspomnieć o Epic, które po przejęciu Rocket League praktycznie od razu usunęło system skrzynek, bojąc się ewentualnych konsekwencji. Oczywiście nie należy tego traktować jako potwierdzonej w 100% informacji. Na to jest jeszcze za wcześnie.

Na czym więc zostanie oparty Overwatch? Na wszystkim, co zaprezentowało Call of Duty. Na konferencji wspomniano, że „istnieją plany nowych inicjatyw modeli biznesowych „na różnych platformach„. Co to konkretnie znaczy?

Activision-Blizzard wskazuje, że najlepsze modele biznesowe ma obecnie seria Call of Duty. Czyli wszystko i nic w jednym.

  • Wydania płatne – podstawki
  • Wydania darmowe – Call of Duty Warzone
  • Model biznesowy oparty na Battlepassie i/lub płatnej podstawie

Co z tego wynika? Można się spodziewać, że część Overwatcha będzie finalnie za darmo, zupełnie tak, jak obecnie funkcjonuje Warzone. Jest masa osób, które grają tylko i wyłącznie w tryb Battle Royale, ale dla wielu to właśnie BR było zachętą do zakupu całej gry.

Jakby się gracze nie bronili, to wydaje się, że mimo wszystko Overwatch i tak dostanie Battlepassa. Zostało to zaimplementowane do tak dużej ilości gier, że wydaje się to sensownym rozwiązaniem i zgodnym ze słowami Blizzarda. Przepustki znajdziemy w Fortnite, Apex Legends, Valorancie, PUBG, czy nawet Brawl Stars.

Oprócz tego popularne są sklepy, skiny z różnymi stylami zdobywanymi w ramach wyzwań, same wyzwania dające dodatkowe punkty doświadczenia etc. To coś, co jest obecnie praktycznie w każdej grze sieciowej i Blizzard może pójść dokładnie tą samą drogą.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch