w

Pula bohaterów codziennie inna i tylko dla najwyższych rang w Overwatch? Blizzard o tym myśli

Jeff Kaplan ujawnia kolejne informacje o tym, nad czym obecnie myśli zespół Overwatch.


Pule bohaterów choć zostały wprowadzone do Overwatch już jakiś czas temu, to nadal budzą spore emocje. Okazuje się, że Blizzard jeszcze nie zdecydował, jak to będzie wyglądało za kilka miesięcy.

Pomysłów jest całkiem sporo, a Jeff Kaplan rzuca nieco więcej światła na to, nad czym obecnie myśli Blizzard w kwestii “płynnej i częstszej” zmiany mety.

Pule bohaterów w Overwatch

Jeff Kaplan przyznał, że pule bohaterów rodzą swoje problemy, które ciężko przeskoczyć. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że to, co funkcjonuje obecnie nie jest jeszcze ostateczną formą. Obecnie Blizzard zastanawia się, czy nie lepiej byłoby zmieniać rotację postaci codziennie. Wówczas zmniejszyłoby to problem zirytowanych mainów postaci, którzy odkładają zupełnie grę na cały tydzień, bo ich bohater akurat wypadł z puli.

Innym pomysłem jest ograniczenie puli tylko do konkretnych rang. Największy problem z metą i powtarzającymi się postaciami jest na tym najwyższym poziomie. Wiele osób ze złota, srebra, czy nawet diamentu kompletnie nie wie, dlaczego dotyka ich pula bohaterów, skoro ich problem z lustrzanymi meczami praktycznie nie dotyczy.

Jak czytamy, Blizzard myśli nad ograniczeniem puli bohaterów tylko do konkretnego poziomu, zależnego od posiadanego SR.

“Innym pomysłem jest ograniczenie puli do konkretnego poziomu punktow rankingowych, jak przykładowo tylko do Mastera i wyżej, bo tak naprawdę meta istnieje tylko tam.”

Nie padły jeszcze żadne konkretne deklaracje, natomiast wydaje się, że w ciągu następnych tygodni, być może miesięcy będzie jeszcze kilka bardzo ważnych zmian. Widać, że Jeff Kaplan chce dopiąć wszystko przed startem Overwatch 2.

Przypomnijmy jednak, że nadal nie pojawiła się ani oficjalna data bety, ani premiery, czy większych ogłoszeń odnośnie drugiej części. Może to być ruchoma data, której Blizzard specjalnie nie podaje, bo sam jeszcze nie jest pewny.