w

Pula map w Overwatch przejdzie zmiany. Kiedy zobaczymy efekty trwających prac?

W Overwatch mamy dwa systemy banów. Jeden dotyczy postaci, drugi odnosi się do map.


Oba te systemy przechodzą obecnie zmiany. Przy puli bohaterów Blizzard zastanawia się nad czasem, na jaki postacie powinny być wykluczane i w jakiej ilości.

Przy mapach jest podobnie, choć niektóre mapy są nieobecne dłużej, od innych. Dobrym przykładem jest tutaj Paryż, który miał być ulepszony, lub nawet zreworkowany. Niestety po kilku miesiącach nadal nie ma o nim większych informacji.

PARYŻ JEST JEDNĄ Z NAJMNIEJ LUBIANYCH MAP. OD KILKU MIESIĘCY NIE MA GO NA RANKEDACH

Zmiany w puli map

Jeden z graczy na Reddicie zwrócił uwagę na problem z pulą map, która według niego jest dość ograniczona. Jak czytamy, wyłączenie Paryża z map ma jak najbardziej sens, natomiast rotacja powinna być płynniejsza.

“MagnarHD” wspomina, że 12 tych samych map przez 2 miesiące potrafi zmęczyć, a skoro Blizzard zabiera się za bany bohaterów, to może także warto byłoby spojrzeć na lokacje.

Are there any positives to map pools? Having 12 maps in a pool feels incredibly limited and I feel like I’m starting to get sick of seeing maps I used to really enjoy. from Competitiveoverwatch

W temacie pojawił się Jeff Kaplan, który dał graczom powód do zadowolenia. Okazuje się, że developerzy już postanowili coś w kwestii map i właśnie są w trakcie wdrażania, oraz opisywania poczynionych zmian.

Kiedy zobaczymy efekty? Jeff wspomina o kilku tygodniach, więc być może jeszcze w kwietniu doczekamy się zmienionego Paryża, czy usprawnień w kwestii puli map.