w

Świat przeżywa przeciek daty z premierą Overwatch 2, o którym wiadomo od kilku miesięcy

Jak jedna wiadomość na Twitterze stała się informacją, o której pisze cały świat?


Przecieki z Overwatch to zupełna normalność. Przypomnijmy, że cały OW 2 wyciekł jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem. Jednym z najpopularniejszych leakerów w świecie Overwatch jest Metro.

To on w 2018 roku podał nazwę Ashe na kilka minut przed jej ujawnieniem. Od tamtej pory jest podawany za źródło wszelkich informacji o Overwatch i Blizzardzie.

Data premiery Overwatch 2

Metro na swoim Twitterze wspomniał, że następny sezon Overwatch League będzie przesunięty przez wzgląd na premierę Overwatch 2. Ta plotka ma już jednak kilka miesięcy, a powstała przez wzgląd po prostu na logiczne myślenie.

Jeżeli Blizzard chce uruchomić betę Overwatch 2 w okolicach BlizzConu (zmienionego w BlizzOnline), lub wydać drugą część gdzieś w lutym, to zespoły najważniejszej ligi OW nie miałyby wystarczająco dużo czasu, by przygotować się do rozgrywek.

Trudno powiedzieć, dlaczego ta informacja została tak bardzo rozdmuchana, to ogólnie znane fakty, które nie są w żaden sposób przełomowe. Od wielu miesięcy mówi się, że Blizzard pokaże drugą część na BlizzOnline i prawdopodobnie od razu uruchomione zostaną serwery – to jednak również tylko niepotwierdzona plotka.

Metro choć z pewnością ma swoje źródła, to zdarzało mu się już mylić. Z jego informacji można było przykładowo przeczytać, że gracze nie będą mogli przenieść progresu z pierwszej do drugiej części gry.