Źródła: Blizzard zapowie Overwatch 2 i DIablo 4 na BlizzConie!


Bardzo ciekawe informacje spłynęły od źródeł Kotaku. Według nich, Blizzard mocno pracuje nad kolejnymi odsłonami swoich gier.


Do tej pory o Overwatch 2 słyszeliśmy jedynie od analityków. Tym razem może się to jednak sprawdzić. Źródła zaprzyjaźnione z serwisem Kotaku informują, że Blizzard kilka tygodni temu anulował projekt pierwszoosobowej strzelanki w świecie Starcrafta na rzecz chęci rozwoju marek Overwatch i Diablo.

Overwatch 2

Fani Overwatch mają powody do zaciekawienia. Według przecieku, Overwatch 2 ma już być w zaawansowanym stadium rozwoju. Nie wiadomo jednak, jak będzie się finalnie nazywać.

Według wstępnych informacji gra ma skupiać się na aspekcie PVE. A osoby, które miały z nią do czynienia porównują ją do Left 4 Dead.

Całość ma być rozwijana na silniku Overwatch i znacznie poszerzyć horyzonty. Nie ma jednak żadnych szczegółowych informacji na jej temat.

BLIZZARD ENTERTAINMENT

Ogłoszenie na BlizzConie

Ogłoszenie zarówno Diablo 4, jak i „Overwatch 2” ma się odbyć na BlizzConie. Wiemy jednak, że plany czasem się zmieniają i warto mieć to na uwadze.

Co dodaje wiarygodności całej sprawie to fakt, że Blizzard faktycznie zdecydował się skomentować „niezapowiedziany projekt”, który został anulowany na rzecz rozwoju OW i Diablo. Pełny komentarz w tej sprawie znajdziecie poniżej.

Blizzard odpowiada (ENG)

We don’t generally comment on unannounced projects but we will say the following:

We always have people working on different ideas behind the scenes – including on multiple projects right now – but the reason we tend not to discuss them publicly is because anything can happen over the course of development. As has been the case at Blizzard numerous times in the past, there is always the possibility that we’ll make the decision to not move forward on a given project. Announcing something before we feel it’s ready stands the risk of creating a lot of frustration and disappointment, both for our players and us, not to mention distraction and added pressure for our development teams.

We pour our hearts and souls into this work, and as players ourselves, we know how exciting it can be to see and know with certainty that a new project is coming. Knowing that changes or disappointments can happen doesn’t make it any less painful when we have to shelve a project or when an announcement doesn’t go as planned. We always make decisions about these things, regardless of the ultimate outcome or how things might be interpreted, based on our values, what we believe makes sense for Blizzard, and what we hope our players will enjoy the most. The work that goes into these projects – whether they ship or not – is extraordinarily valuable. It often leads to great things and helps foster a culture of experimentation here.

With all that said, we’re very much looking forward to revealing other things we’re working on when the time is right.


Komentarze
Zaloguj się, aby skomentować
najnowszy najstarszy oceniany
Ignacy Zawadzki
Gość
Ignacy Zawadzki

Diablo 4 jest dla mnie pewnikiem. Ale dlatego bo overwatch ostatnio dostał dużo nowości, wątpił bym że ukaże się nowa część.

Narcyzek
Gość
Narcyzek

Gdzie kurde te nowości, bo ja ciagle czekam na chociaż jeden powód żeby wrócić do gry.

Cervest
Gość
Cervest

Ja to już się za brzuch łapię od roku, jak widzę jakiegoś randoma mówiącego, że ta gra ma sporo nowości …

Narcyzek
Gość
Narcyzek

Zgadza się

Koordy
Gość
Koordy

Jeśli liczysz na nowości które mają od nowa przyciągnąć casuali to nigdy. To nie jest ten tryb gry.

Narcyzek
Gość
Narcyzek

Lecz ja coraz częściej odnoszę wrażenie że overwatch to taki typowy fps dla casuali. Chciałbym zobaczyć statystyki ile ludzi gra QP a ile rankedy.

Koordy
Gość
Koordy

Ja tam nie wiem jak to teraz wygląda bo nie gram. Będzie 2-2-2 to pogram, a tak to sam ewentualnie raz na tydzień czy nawet nie, wejdę na jakieś quickplaye. Z tym, że ostatnie co bym o OW powiedział to to, że jest dead game. Dead game to jest Quake Champions -.-

Deadline
Gość
Deadline

Normalnie to w ogóle informacja do olania. Natomiast jeżeli nawet Blizzard skomentował sprawę, to coś jest na rzeczy

Pan Stefcio
Gość
Pan Stefcio

Taaak oczywiście będzie ovek 2 z kilkoma nowymi postaciami, nowymi skórkami i 3 trybami jednoosobowymi.

Deadline
Gość
Deadline

Czy ja wiem. Druga część tylko z kilkoma dodatkami nie miałaby większego sensu :/

Pan Stefcio
Gość
Pan Stefcio

Dlatego też nie powstanie tak szybko.

Narcyzek
Gość
Narcyzek

Nie zdziwię się, overwatch to powoli ded game, myślę że blizzard doskonale o tym wie, Marka jest silna ale obecna część martwa.

Wzitold
Gość
Wzitold

To że ty nie grasz w jakąś grę, nie oznacza, że jest ona martwa 🙂
A nowości dochodzą regularnie, ostatnio np dostaliśmy dwa nowe tryby, kilka kosmetyków, a jeśli to nie wystarcza zawsze można zajrzeć do warsztatu i zagrać jeden z trybów przygotowanych przez graczy.

Narcyzek
Gość
Narcyzek

Kolego w żywej grze nie szuka qp po 3-4 minuty, tylko 20 sekund. Poza tym grałem w tą grę kupę czasu i mam podstawy sadzić że jest ded.

Hakkio
Gość
Hakkio

Nie kiedy w lolu czekasz na mecz 3-4 minuty. Ale owszem zgadzam sie ze ov to powoli dead game

Cervest
Gość
Cervest

Tak ale w LOL’u rozgrywka trwać może nawet 40 minut czy ponad godzinę. OW jest zaprojektowane pod szybkie rozgrywki. 5-10-15 minutowe. Czekanie 5 minut na 40 minutowy mecz nie porównuje się do czekania 4 minut na 15 minutowy.

Koordy
Gość
Koordy

Sorry, ale argument z tyłka. Równie dobrze mógłbym ci powiedzieć, że w żywej grze meczu nie szuka 20sekund tylko 2 sekundy.
To ile trwa wyszukiwanie meczu zależy przede wszystkim od algorytmu który jest za to odpowiedzialny i na jaką dokładność ustawiony. Bez problemu można by ustawić ten algorytm w OW, żeby ci gry w te 20sek znajdował, tylko będą to gry mniej dopasowane niż teraz. Blizzard najwidoczniej uznał, że takie ustawienia są wg nich najlepsze dlatego są takie a nie inne.

steinbach
Gość
steinbach

ow umiera: powolne wypuszczanie updateow, powtarzalne eventy, dawanie lgbt postaci na sile, powolny rozwoj fabuly, szukanie qp od 30 sekund do nawet 2 minut 30

Artyom
Gość
Artyom

Ooo Panie, teraz to żeś zarzucił farmazonami xD Powolne wypuszczanie update’ów, fakt faktem nie jest ono jakieś zartważająco szybkie, ale sporo zawartości z ostatnich aktualizacji jest naprawdę ok. Chociażby warsztat, który mimo pozornych ograniczeń oferuje spore pole do popisu dla moderów, tym samym umożliwiając samym graczom tworzenie własnych sposobów na zabawę. Powolny rozwój fabuły – weź pod uwagę to, że Overwatch jest grą kompetetywną, skupioną wokół PVP. Ciężko w takim środowisku o oskarową reżyserkę itp. bo głównym trzonem mają być mecze między graczami, które nie dają zbytnio szans na implementację elementów fabularnych. Chcesz fabuły? No to zostają filmy, komiksy, historie… Czytaj więcej »

Skyy
Gość
Skyy

Według mnie Blizzard nie powinien robić Overwatch 2. Rozumiem, że ma być jako PVE, ale kupować inną grę z tym samym tytułem (Wiem może to nie być akurat „Overwatch 2”) w którą grało się dla rywalizacji, lootboxów, funu itd. by tylko pozabijać sztuczną inteligencję to trochę przesada według mnie. Zrozumiem jak by zrobili np. oddzielną grę tylko dla fabuły, ale wtedy dużo graczy, by musiało zakupić tą grę (oczywiście tych co interesuje fabuła) i do tego Blizzard by musiał zrobić na sam początek CAŁĄ fabułe Overwatch lub chociaż tych najbardziej nie zrozumiałych części, a potem ciągle aktualizować jak coś nowego… Czytaj więcej »

Deadline
Gość
Deadline

Trochę racja. Tutaj ma być tryb fabularny, a w OW dostajemy ochłapy od Chu :/

Adam Krzesło
Gość
Adam Krzesło

„Owerwatch 2” to pewnie nazwa tymczasowa, osobiście obstawiam dwa warianty:

– Zupełnie oddzielna gra skupiona na kampanii fabularnej i trybach PVE (Jeff mówił że jak by dodali kampanie to raczej w formie oddzielnej gry).

– Dużej aktualizacji do podstawowego overwatch.

PS: Szkoda starcrafta… D4 oby przywróciło serii należne jej miejsce.

Astro Lord
Gość
Astro Lord

Bardzo szkoda, lubię trochę universum star crafta, miałem nadzieję na taki spin off w przyszłości, Co do overwatch jako gra typu pve, bardzo się cieszę na myśl, że ma przypominać left 4 dead. Nie dlatego bo grałem w tą grę(bo nie grałem) ale dlatego, bo to oznacza iż zostawiają postacie takimi jakimi są, zamiast np dać edytor i nijakiego protagonistę.

Deadline
Gość
Deadline

Mnie tylko trochę przeraża, może niepokoi silnik. Ma swoje ograniczenia. Słuchając osób odpowiedzialnych za warsztat można łatwo ogarnąć, że wiele rzeczy go ogranicza. Chociażby kwestia botów i ich zaprogramowania. Skoro tu ma się pojawić pełna fabuła… Cholera, może być ciężko

Astro Lord
Gość
Astro Lord

Trzeba mieć nadzieję, że wciąż usprawniają silnik sam w sobie, ale faktycznie zrobili sobie pod górkę. Ale zamysł jest taki, że w przyszłości ten autorski silnik, będzie sprawniejszy i będzie mógł z łatwością zrobić rzeczy, które inne silniki, czyli takie bardziej „dla wszystkich” nie mogą zrobić, albo przynajmniej trudniej. Oczywiście to kwestia lat i tu problem, gracze nie są cierpliwi(szefowie często też)

Deadline
Gość
Deadline

Szkoda i to już nie pierwszy raz, gdy anulują FPS ze Starcrafta :/

Mrdolphin
Gość
Mrdolphin

Jeśli w ogóle ktoś chce w to wierzyć , to bardziej nastawiał bym się na dużą aktualizacje czyli ten „Drugi etap fabuły” która być może dodała by te całe nowe tryby PvE, choć ja osobiście w to nie wierzę. A to że Blizz to skomentował nie świadczy o jakimkolwiek potwierdzeniu tej jakże oficjalnej informacji po prostu chciał nakreślić sytuacje z nowymi projektami.

Adam Bartoszuk
Gość
Adam Bartoszuk

Overwatch 2 nie ma sensu gra ma dobiero 3 lata. Raczej to będzie duża aktualizacja z numerkiem 2.0 która doda bardzo dużo nowych funkcji i trybów.

angelwin
Gość
angelwin

Ten nowy Overwatch wcale nie musi nazywać się „2” To może być zupełnie inna gra w świecie Overwatch. Bardzo dobrze, że to byłaby gra PvE. W takiej grze można dać więcej fabuły, oprzeć się na sezonach i jednocześnie zrezygnować z eventów, które wywierają presję na twórcach i są poddawane surowej krytyce przez graczy ze względu na powtarzalność. W PvE można się skupić na zaskakujących wydarzeniach w świecie gry i rozwijać ją w dowolny sposób. Dobre PvE jest potrzebne, ale napewno trudniej je zrobić, by gracze je polubili i zostali na długo. Więc napewno pojawią się opcje RPG, rozwoju postaci i… Czytaj więcej »

Deadline
Gość
Deadline

Pewnie, że nie musi się nazywać Overwatch 2. Media, w tym my, używamy tego zwrotu bo jest rozpoznawalny. Pokusiłbym się o twierdzenie, że na pewno nie będzie się tak nazywać. Spowodowałoby to poczucie w graczach w stylu „po co grać w jedynkę, skoro wyszła dwójka”.
Co do rozdziału pomiędzy e-sport, a casuail za pomocą nowej gry to zgoda. To chyba wyszłoby wszystkim na dobre 🙂

Dzięki za tak rozbudowany komentarz. To spora motywacja!

Cervest
Gość
Cervest

Flying powróciła :3

Wirla
Gość
Wirla

Co to znaczy powróciła? To jest boop.pl, a nie overwatch.pl Zakładam, że osoba, której odpowiedziałeś chce być nazywana angelwin, a nie flyingcure. Nie uważasz, że warto to uszanować?

Koordy
Gość
Koordy

dla ludzi szukających tylko rywalizacji, a nie współpracy

Aha… rozumiem, że plaża to też tylko dla plażowiczów, a nie dla ludzi chcących się opalać ¯_(ツ)_/¯

angelwin
Gość
angelwin

Może niejasno napisałam, ale chodzi mi o to, że to byłaby zupełnie inna gra adresowana dla graczy kochających świat Overwtach, jednak nastawiona na kooperacje, fabułę i oferująca to czego im brakuje w zwykłym Overwtach. Taka gra nie służyłaby podziałowi graczy, a byłaby uzupełnieniem i nie byłaby wtórna z dopiskiem „2” bo byłaby czymś zupełnie innym. Gracze zawodowi z OWL i pro z TOP-500 oraz ci, którzy chcą być na szczycie rankingów raczej nie byliby zainteresowani taką grą. Dlatego, że ich interesuje rywalizacja PvP i inny rodzaj współpracy i gry zespołowej. To zupełnie inna grupa graczy. Może któryś z nich sobie… Czytaj więcej »

Koordy
Gość
Koordy

Ok, wybacz, nie zrozumiałem, że przez słowo „współpraca” miałaś na myśli co-op pve i dlatego się poważnie zdziwiłem, bo przecież rywalizacja w grach drużynowych w głównej mierze polega właśnie na współpracy.

Ja bym bardzo chętnie przytulił jakieś MMO w świecie OW z trudnymi rajdami, z tym, że nowoczesne gameplayowo, a nie jak jakiś WoW i jego klony, że tabujesz przeciwników i klikasz skille.
Takie co-opy w stylu L4D mnie akurat nie bawią, ale jak to będzie coś takiego, to najwyżej oleję.

angelwin
Gość
angelwin

Spróbuj sobie Dauntless. To jest darmowe. Zawsze możesz skasować jak się nie spodoba. To są takie rajdy właśnie w 4 osoby. Patrole lub polowania na konkretnego stwora. Ta gra z pozoru wydaje się taką bezładną łupaniną, ale jak zaczniesz masterować wybraną broń, odblokujesz do niej skille, zaczniesz kombinować z setami ekwipunku i cellami dającymi moce i zaczniesz chodzić na hunty heroiczne to idzie poczuć emocje. Nawet po drodze kolejne, trudne stwory o ile nie pojawi się w wyprawie doświadczony gracz, który przyszedł akurat po części ze stworów i pomoże szybko wygrać też stanowią wyzwanie. Można chodzić samemu na polowania, albo… Czytaj więcej »

Wirla
Gość
Wirla
Koordy
Gość
Koordy

Hehe, no ale w poniedziałek zobaczymy czy wrzucenie tam też nvidii było na miejscu ;p. Osobiście powątpiewam ;>.

Skyy
Gość
Skyy

Według mnie Blizzard nie powinien robić Overwatch 2. Rozumiem, że ma być jako PVE, ale kupować inną grę z tym samym tytułem (Wiem może to nie być akurat „Overwatch 2”) w którą grało się dla rywalizacji, lootboxów, funu itd. by tylko pozabijać sztuczną inteligencję to trochę przesada według mnie. Zrozumiem jak by zrobili np. oddzielną grę tylko dla fabuły, ale wtedy Blizzard by musiał zrobić na sam początek CAŁĄ fabułe Overwatch lub chociaż tych najbardziej nie zrozumiałych części, a potem ciągle aktualizować jak coś nowego napisze Micheal Chu. Lecz jak narazie dla mnie lepiej by zostało tak jak jest. Fabuła… Czytaj więcej »

Handsoap
Gość
Handsoap

Jak overwatch 2 będzie płatny to się zastrzelę

Luka Wyży
Gość
Luka Wyży

Ja bym obstawiał [a przynajmniej tak bym chciał] że Overwatch przejdzie na free2play, natomiast Overwatch 2 bedzie udostepniony za darmo dla tych co kupili pierwszą część 😀

Handsoap
Gość
Handsoap

A to by było akurat niezłe

Cervest
Gość
Cervest

A co, mają Ci za darmo dać grę ???

Cukierkowy Kapselek
Gość
Cukierkowy Kapselek

ty, a to nie miało tak być rok temu? XDDD

Oscerida
Gość
Oscerida

O kurde, czas odkładać hajs, bo prawdopodobnie będzie co kupować na jesień. A tak serio, to trochę przykro, że przez to, że nie ratowali gry, kiedy było to potrzebne muszą tworzyć inną produkcję związaną z OW, aby podtrzymać markę. Myślę, że dało się tego uniknąć, albo przynajmniej odłożyć na jeszcze parę lat. Cóż, zobaczymy co z tego wyjdzie…

A Diablo IV po prostu nie mogę się doczekać ^^


Loading Disqus Comments ...