Budujecie w ten sposób Lego? Okazuje się, że to „nielegalne”

Różne

Reklama

Okazuje się, że są pewne metody budowania Lego, które są uznane za „nielegalne”.


Nie, nie pójdziecie siedzieć za „nielegalne” układanie Lego. Chyba że dostaniecie przysłowiowe 25 zł więzienia i 100 lat grzywny od kolegi. Są jednak podobno metody, których nie powinno się stosować.

Wiele osób lubi wymyślać swoje własne konstrukcje, łącząc klocki z przeróżnych zestawów, które często do siebie nie pasują. Czasami przez to rzeczywiście można uszkodzić niektóre fragmenty, a przecież Lego do najtańszych nie należy.

„Nielegalne” układanie Lego

Reklama

Chodzi tu bowiem o sposób łączenia klocków, które może je uszkodzić. Niby to tylko kilka milimetrów różnicy, ale rzeczywiście potrafi to napsuć trochę krwi, gdy klocek nam pęknie.

Reklama

Video

TT: https://www.tiktok.com/@bricksandfigspl/video/7371353184213781793

No i jest podobno jeszcze jeden powód, dla którego nie powinniście tego robić. Oczywiście to już jest kwestia skierowania głównie do osób, które budują Lego w różnych konkursach lub wystawiają je na wystawy.

Chodzi bowiem o to, że ten sposób łączenia klocków będzie po prostu niezaliczany i nierespektowany przez komisje. To nie tak, że to jest „nielegalne”, ale po prostu niezalecane zarówno przez samo Lego, jak i ludzi, którzy mają już w budowaniu trochę doświadczenia.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej