w

Nie tylko routery. Klienci UPC będą musieli zmienić też to urządzenie

Jedni są zadowoleni, inni czytając opinie w sieci niekoniecznie. Routery to jedno, ale jeżeli macie telewizję od UPC, to spodziewajcie się telefonu również w sprawie dekodera.


Jest w tym wszystkim kilka istotnych rzeczy, o których trzeba wiedzieć. O nich ludzie informują siebie nawzajem, często w komentarzach pod filmami czy na forach. I tak często powtarza się chociażby kwestia kabli.

Ludzie polecają upewnić się, że macie kable od UPC czy Play, a nie jeszcze od Vectry:

Tak czy inaczej – jeżeli macie telewizję od UPC, to zapewne prędzej czy później zadzwoni do Was ktoś z Play, oferując dobrowolne na ten moment przejście do Play i wymianę dekodera. Co trzeba o tym wiedzieć?

Dekoder to kolejna rzecz

Tutaj tak samo, wymiana będzie kosztować 50 złotych. W kwestii cen to już każdy musi porównywać sobie wszystko sam. Wiele osób ma oferty promocyjne, zawierane za czasów UPC, więc niektórym kompletnie nie będzie się to opłacać.

Za wymianą stoi w zasadzie jedna rzecz – dekoder Play działa już na Androidzie, więc jest to jakiś tam powiew świeżości. Nie jest jednak tak, że wszystko wspaniale działa.

Przykładowo pod filmem Benchmarkpl ludzie wspominają o:

  • Problemach ze zmianą przypisania kanałów.
  • Muleniem urządzenia, które należy co jakiś czas resetować.
  • Prędkością przełączania kanałów.

Prawda jest taka, że kto będzie chciał narzekać, ten zawsze znajdzie powód. Dekoder w UPC też nie jest jakiś rewelacyjny. Wiele osób kupuje sobie zewnętrzne rozwiązania, które pozwalają zmienić stary telewizor w Smart, jak przykładowo Xiaomi Smart TV czy Chromecast.

Trzeba pamiętać, że zmiana dekodera jest dobrowolna. Nikt na ten moment nie przymusza klientów UPC do zmian. Da się jednak wyczuć z komunikacji, że w pewnym momencie Play będzie po prostu proponować tylko rozwiązania już stricte od Play.

DołączObserwuj
Więcej z Różne