Polak potrafi. Rodacy masowo udostępniają sposób na pominięcie blokad Netflixa

Różne

Reklama

Polacy omijają zabezpieczenia Netflixa. Nie trzeba już razem mieszkać.

Reklama


Niedawno Netflix postanowił zablokować w Polsce możliwość korzystania z platformy na wielu urządzeniach znajdujących się w innej lokalizacji. Miało to zapobiec typowej praktyce współdzielenia kont.

Zakaz wnerwił naszych rodaków i jak to bywa, postanowili oni przetestować zabezpieczenia gigantycznej amerykańskiej korporacji. Tak, udało się ominąć blokadę.

Jedna subskrypcja powraca?

O zakazie na współdzielenie kont było w Polsce bardzo głośno. Wiele osób narzekało, że rezygnuje z subskrypcji, która zresztą jest i tak bardzo droga. Natomiast sama platforma miała już nie oferować tak atrakcyjnej biblioteki filmów i seriali, jaka była wcześniej.

Reklama

Nie każdy się jednak poddał i zostawił suba. Niektórzy już znaleźli sposób na omijanie zabezpieczeń. Okazuje się, że Netflix bazuje głównie na adresie IP, a to spore pole do popisu. Żeby korzystać z tego samego konta, wystarczy odpalić VPN i połączyć wszystkie urządzenia z tym samym adresem VPN.

Drugi sposób bazuje na dostępie do lokalizacji osoby opłacającej usługę. Raz na jakiś czas należy pojawić się pod adresem, z którego korzysta właściciel i zalogować się do Netflixa. Jest on jednak dużo uciążliwszy i często awykonalny.

Tak więc jeżeli nie chce się płacić dodatkowych 10 złotych miesięcznie, trzeba się trochę nakombinować. Warto jest też mieć na uwadze, że ta praktyka łamie regulamin platformy.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej