w

Rodzice chcą Ci podarować swoje mieszkanie? Nie przyjmuj, jest o wiele lepszy sposób

Jeśli Twoi rodzice chcieliby Ci przekazać mieszkanie, a ty chcesz je sprzedać, to nie przyjmuj go. Jest inny sposób.


Bardzo często bywa tak, że rodzice w spadku oddają dorosłym dzieciom swoje mieszkanie, a sami przenoszą się np. z większego miasta na wieś lub mniejsze miasteczko. I nic w tym dziwnego, wiele ludzi na starość chce zwyczajnie uciec od zgiełku miasta.

Dzięki temu dzieci nie muszą brać kolejnych kredytów, a mieszkanie otrzymują jako prezent od rodziców lub dziadków. Zazwyczaj jednak mieszkanie jest już albo stare, albo nie odpowiada nam lokalizacja, więc próbujemy je sprzedać. A powinniśmy zrobić coś zupełnie innego.

Dom rodziców na sprzedaż? Zrób coś innego

Jeśli Twoi rodzice planują przekazać Ci swoje stare mieszkanie, a ty wolałbyś je sprzedać, by kupić coś lepszego – nie rób tego. Zamiast tego, powinieneś poprosić ich o pełnomocnictwo do sprzedaży, inaczej będziesz musiał zapłacić aż 19% podatku od wartości mieszkania.

Video

TT: https://www.tiktok.com/@szolajski.legalgroup/video/7296200826052267297

Zwykle mało kto wie o takich mykach i później łapie się na tym, że trzeba zapłacić niemały podatek. A tak przynajmniej wiadomo, co zrobić, aby otrzymać pełną kwotę za mieszkanie, które sprzedaliśmy – i wcale nie jest to takie trudne.

DołączObserwuj
Więcej z Różne