w

Adbuster zaskakuje, że to Friz skopiował pomysł na program od TVP, a nie odwrotnie

To kolejna „inspiracja”, czy może po prostu przypadek? Cóż, wygląda na to, że znowu ktoś się kimś zainspirował.


Kilka dni temu TVP ogłosiło premierę swojego programu telewizyjnego „Kamper Polska”. Pomysł jest stosunkowo prosty i co zabawne, na polskim Youtube dobrze znany. Kilku infuencerów wsiądzie w kampery, by podróżować po Polsce, wykonywać wyzwania etc. Wygrani zgarną 100 tysięcy złotych.

Brzmi znajomo? Jak najbardziej, praktycznie taki sam projekt zrobił Friz już jakiś czas temu. Wszyscy więc początkowo stwierdzili, że TVP mimo tego, że pisze o tym jako „oryginalnym formacie”, to jednak zapożyczyło to od Karola.

Tymczasem jest odwrotnie?

Wiadomo, jaką opinię ma TVP, więc wszyscy zgodnie uznali, że to telewizja skopiowała pomysł od Friza. Inne światło rzucił na to Adbuster, polski youtuber:

Ten pisze, że to nie TVP skopiowało, a „najprawdopodobniej” Friz od TVP. Casting organizowano rok temu, a informacje o nim zapewne dotarły również do Karola. Telewizja znacznie dłużej tworzy tego typu rzeczy, więc łatwo było ich prześcignąć.

Sytuacja nagle się odwróciła. Teraz znowu wszyscy zarzucają Frizowi skopiowanie czyjegoś pomysłu, choć tak naprawdę nie wiadomo, czy w ogóle o nim wiedział. Faktycznie byłby to jednak dość interesujący przypadek.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka