w

Ban na Twitchu, który może w Polsce namieszać. Nie można robić tego ze zbanowanymi osobami

W Polsce utarło się, że zbanowane osoby na Twitchu nadal mogą się pojawiać na platformie, ale nie mogą wchodzić w interakcję z czatem. Okazuje się, że to nieaktualne.


Ostatni ban popularnego streamera burzy narrację, jaką stosują niektórzy polscy streamerzy. Nawet w ostatnich dniach na transmisjach pojawiały się osoby, które ogólnie mają na Twitchu bany. Jest to argumentowane tym, że jest to dozwolone do momentu, gdy zbanowani nie wchodzą w interakcję z czatem.

Okazuje się, że to nieprawda. A przynajmniej na to wskazuje ban Mizkifa, jednego z topowych streamerów Twitch. Ten nawet nie grał ze zbanowanym, a po prostu oglądał jego film na Youtube.

Ban za oglądanie zbanowanej osoby

Mizkif potwierdził, że dostał bana na Twitchu za oglądanie zbanowanego streamera, konkretnie Gross Gore.

Uzasadnienie jest jeszcze ciekawsze. W powodzie jest wprost napisane, że niedozwolone jest oglądanie contentu zbanowanej osoby, zapraszanie jej do wspólnego grania i wyświetlanie, czy też przedstawienie wizerunku zbanowanej osoby na obrazkach, overlayu etc.

Ten ban może mieć znaczenie w Polsce, o ile ktoś będzie chciał komuś zrobić problem. Te zasady ogólnie ze zbanowanymi ludźmi nie są do końca jasne – niektórzy dostają za to bany, inni nie. Tutaj jest to ewidentne przypomnienie, że grając ze zbanowanym, czy oglądając jego filmy jest szansa na bana.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka