w

Bunny Marthy pyta, dlaczego została u nas zablurowana. Fałszywe zgłoszenie naruszenia DMCA

Jedna z popularnych osób w polskim Internecie zapytała, dlaczego jej twarz została zablurowana. Cóż.


Wczoraj w jednym z artykułów wspomnieliśmy o Bunny Marthy i o jej wiadomościach odnośnie Fagaty. Twarz Bunny Marthy została zablurowana, co zostało skomentowane na Twitterze w ten sposób:

Czy nam się coś powaliło?

Skąd ten blur? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bunny Marthy lub ktoś w jej imieniu, poprzednio zgłosił naruszenie DMCA za… samo użycie nazwy “Bunny Marthy” w artykule. Efektem tego było czasowe usunięcie artykułu z Google. Chodziło o ten artykuł – KLIK i fragment, który miał ponoć naruszać prawa autorskie:

Bunny Marthy lub ktoś z Yebunny sp.z.o.o uznał z jakiegoś powodu, że wymienienie jej nazwy narusza jej prawa autorskie. Oczywiście było to bezpodstawne i artykuł wrócił do Google.

Wobec tego wszystkie artykuły z udziałem Bunny Marthy są blurowane, a my unikamy wymieniania jej nicku. Domyślamy się, że wstawienie zdjęcia bez bluru skutkowałoby ponownym zgłoszeniem naruszeń DMCA, a nam szkoda czasu na składanie odwołań od fałszywych spraw.

Bunny Marthy – jeżeli nie chcesz, by Twoje zdjęcia były blurowane, to nie zgłaszaj fałszywych zgłoszeń DMCA. To samo spotkało także inne polskie serwisy.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka