w

Były „szef z TVGry” skrytykowany za ten wpis o wezwaniach do obowiązkowych ćwiczeń wojskowych

Temat ćwiczeń wojskowych jest bardzo głośny w ostatnich kilku dniach. Wszystko przez to, że mężczyźni dostają cały czas wezwania.


Wszystko zaczęło się od Wykopu, gdzie jeden z użytkowników opublikował informację o swoim wezwaniu. Sprawa została nagłośniona, bo nie był jedynym. Osoby, które dostały te wezwania, po prostu miały kategorię „A” i nie łączyło ich nic więcej.

Dzisiaj wiadomo, że w sumie wojsko chce wezwać w ten sposób około 200 tysięcy osób. Może to dotknąć każdego, kto ma kategorię niewykluczającą udziału w ćwiczeniach, czyli tak naprawdę aż do „E”, teoretycznie „D” też się łapie.

Były „szef z TVGry” o ćwiczeniach

W sprawie tej wypowiada się wiele osób, jedni uważają, że poświęcenie miesiąca życia na ćwiczenia jest absurdem, drudzy nie mają z tym większego problemu. To, że pisała o tym Maja Staśko, nie jest jakimś zaskoczeniem, ale dotarło to także do osób z branży gier.

I tak oto, były „szef z TVGry” napisał na swoim Twitterze coś, co przeszło sporym echem w branży. Możecie go kojarzyć przede wszystkim z TVGry, choć w tym momencie jest jednym z twórców kanału „ToZnowuOni”, gdzie pojawili się byli pracownicy właśnie TVGry.

Bardzo możliwe, że miała to być ironia odnośnie do osób, które są wielkimi patriotami tylko wtedy, kiedy niczego nie trzeba robić. Zostało to jednak odebrane inaczej, bo tweet wyszedł poza standardowego odbiorcę profilu. Wiele osób uznało, że jest to popieranie obowiązkowych ćwiczeń.

Potem, prawdopodobnie widząc, jak negatywny odbiór ma jego wpis, dodał:

Jeszcze inna odpowiedź:

Trochę to wygląda jak trollowanie do odcinka i możliwe, że coś w tym jest. Trudno bowiem znaleźć sobie na ten moment łatwiejszy temat do wywołania kontrowersji. Z drugiej strony przez kilka dni nic się z tym nie pojawiło, więc…

Sprawa ćwiczeń może dotyczyć wszystkich. Nie ma znaczenia, czy streamujecie, czy się uczycie, czy pracujecie normalnie na etacie. Aż dziwne, że w tym momencie commentary nie rusza zbytnio tego tematu – może teraz się to zmieni.

Choć więcej było jednak na Wykopie, gdzie użytkownicy są w zdecydowanej większości przeciwko tym ćwiczeniom:

Naturalnie nie jest tak, że wszyscy są przeciwni. Tak samo wiele osób jest za tym, by te ćwiczenia normalnie obowiązywały wszystkich, oczywiście wszystkich mężczyzn.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka